Pozrite si kruté a smutné zábery nevinných mrožov, ktorí sa hádžu dole útesom nevediac, že ich čaká istá smrť

4106

Dokumenty o zvieratách sú na jednej strane veľmi milé a zaujímavé, no na druhej strane existujú aj také, ktoré sú viac než srdcervúce. Klimatické zmeny niektorým živočíchom absolútne nepomáhajú, ba naopak – doslova ich ničia.

Z najnovšieho dokumentu od Netflixu s názvom „Naša planéta“, sa dostala von jedna scéna, ktorá vás absolútne dostane. Mrože v Rusku sa rúcajú dole útesmi a páchajú tak nedobrovoľnú samovraždu. A pýtate sa prečo? Nuž, je to krutý dôsledok klimatických zmien, ktoré spôsobili, že je nedostatok ľadu. Po storočiach evolúcie sú ich telá totiž prispôsobené na pohybovanie sa po ľade, ktorý im ale chýba.

Namiesto toho, aby sa pohybovali po ľade, tak sa vyťahujú na suchú zem, kde oddychujú a starajú sa o svoje mláďatá. No stojí ich to priveľa. Ako dôkaz si pozrite nasledujúce video, kde uvidíte niekoľkých mrožov, ktorí sa snažia dostať do mora, alebo sa nechtiac z 80-metrového útesu zošmyknú a končí to tragicky. Na tieto zábery sa naozaj veľmi ťažko pozerá:

Ľudia, ktorí mrože sledovali, sa nestačili diviť a pohltil ich obrovský smútok. Diváci okamžite písali svoje smutné odkazy, niektorí sa na to nedokázali ďalej pozerať. Istý človek napísal: „Pre tých, ktorí hovoria, že klimatické zmeny nie sú legitímnou hrozbou, žiadam vás, aby ste si pozreli čo i len túto epizódu!“ Ďalší sa zas pridal: „Plakal som. Toto celé láme srdce.“

Obzvlášť bolestivé to bolo aj pre posádku štábu, ktorá túto scénu natáčala. Sophie Lanfearová, producentka a režisérka, pre New York Times povedala: „Scény s mrožmi boli tie najťažšie, aké som kedy natáčala.“ Doteraz sa s ničím podobným vo svojej kariére nestretla a dodala, že na takéto smrteľné zábery nebola pripravená. Malá skupina asi šiestich alebo siedmich mrožov dokázala zísť a prežiť, no drvivá väčšina nie.

„Mroži sú zvyknutí na mäkké pristátie. Ich hĺbkové vnímanie sa nevyvinulo tak, aby sa dokázali vysporiadať so situáciou na útese a netušia, čo ich po spustení sa dole vôbec čaká. Nevedia, že je to takmer istá smrť. Je to úplne srdcervúce,“ dodala.

Zdroj: Lad bible

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre