Prečo je jeseň najideálnejšie obdobie na kúpu novej klimatizácie?

66

Jeseň ponúka ideálne podmienky pre kúpu novej klimatizácie. Chladnejšie počasie zabezpečí, že jej montáž je nielen pohodlná, rýchlejšia ale aj lacnejšia. Prečítajte si náš článok a zistite ďalšie dôvody, prečo je jeseň najlepším obdobím na výber klímy. 

image1
Zdroj: bigstock.com

Prečo je kúpa klímy na jeseň výhodnejšia?

Horúčavy sa už aj u nás z roka na rok stupňujú a ľudia zvyknú investovať do klimatizácie vtedy, keď už nemajú na výber. Ak sa ale rozhodnete kúpiť klímu počas leta, je dosť možné, že na to nebude mať vami vybraná firma čas a vy budete musieť na jej dodanie a montáž čakať veľmi dlho. 

Práve preto je najideálnejší čas, kedy si ju zaobstarať jeseň. Okrem toho, že majú produkty nižšie ceny, majú aj kratšie lehoty dodania a rýchlejšiu montáž, pretože samotní robotníci nemusia pracovať na priamom slnku a vo vysokých horúčavách. Ak sa rozhodujete investovať do novej klímy, určite si pozrite ponuky predajcov.

Kúpa klimatizácie je na jeseň lacnejšia

Jeseň je obdobím, keď mnoho obchodov a výrobcov ponúka výhodné ceny a špeciálne ponuky. Počas letných mesiacov je dopyt po klimatizáciách vysoký, preto môžu byť vyššie aj ceny. Na jeseň však dopyt klesá a vy máte dobrú možnosť, získať kvalitnú klimatizáciu za výrazne nižšiu cenu.

image2
Zdroj: bigstock.com

Dodanie klimatizácie je rýchlejšie

Keď si klimatizáciu kúpite na jeseň, zabezpečíte si montáž mimo sezóny. To znamená, že keď sa vrátia horúce letné dni, budete pripravený. 

 

Jar a leto sú navyše pre predajcov náročné, pretože väčšina ľudí objednáva klímy, až keď sú vysoké teploty. Na jeseň je však situácia lepšia a vy sa vďaka tomu môžete dočkať rýchlejšieho dodania a montovania.

Využijete ju hneď na začiatku

Na jeseň už síce nebýva tak teplo, ale klímu môžete stále využiť. Mnohé modely dokážu dnes okrem vychladenia miestnosti aj vykurovať. Môžete sa tak vyhnúť zbytočnému zapínaniu kúrenia na pár dní. 

 

Navyše, kvalitné klimatizácie sú dnes vybavené aj filtračným systémom, ktorý odstraňuje zo vzduchu prach, peľ, nečistoty a iné alergény. Tým sa zlepší kvalita ovzdušia a vám sa zníži riziko vzniku alergií

 

Tým, že ju kúpite na jeseň, máte tiež dostatok času na to, aby ste ju otestovali. Vďaka tomu si budete istý, že vám počas dlhých letných dní bude bez problémov fungovať.

Nič vás pri kúpe nestresuje

Na trhu je množstvo klimatizácií od rôznych výrobcov a pre bežného človeka je obvykle náročné zorientovať sa v širokej ponuke. Počas leta nemáte veľakrát čas na podrobnejšie študovanie ponuky. Preto je práve posezónne obdobie to pravé na dôkladné preskúmanie modelov, ktoré sú na trhu. 

 

Mimo sezóny vás pri výbere nič nestresuje a vy si viete kúpu naplánovať, dôsledne porovnať jednotlivé typy a rozhodnúť sa na základe hodnotení, svojich potrieb a financií.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.