Prečo muži považujú dlhé vlasy žien za nanajvýš príťažlivé? Ponúkame vám vysvetlenie!

1770

U drvivej väčšiny žien je prirodzené, že si nechávajú narásť dlhé vlasy. Predsa len nie nadarmo sa hovorí, že vlasy sú korunou krásy ženy. Nie každá žena si ale môže dovoliť mať dlhé vlasy a potom sú aj také, ktorým sa páčia krátke účesy! Výskumy ale ukazujú, že mužov väčšmi priťahujú ženy s dlhými vlasmi. Možno je to niečo, čo ani nedokážu vysvetliť, ale skrátka to tak pociťujú. Napriek tomu sa našli ľudia, ktorí sa o to zaujímali aj do hĺbky a chceli zistiť skutočné dôvody, prečo tomu tak je.

Čo zodpovedá za prvotnú celkom inštinktívnu reakciu mužov? Nepochybne s tým bude mať súvis aj samotná evolúcia. Nebudeme vás však viac naťahovať, poďme sa na to spoločne pozrieť.

Plodnosť

Zdroj Ignacio Campo

Muži prirodzene hľadajú v ženách fyzické znaky, ktoré poukazujú na dobrú stavbu a tým pádom aj potenciál vysokej plodnosti. Patria sem napríklad krásne veľké oči, plné pery, široké boky, prsia a samozrejme dlhé vlasy! Dlhé, husté a zdravo vyzerajúce vlasy sú totiž takisto predpokladom dobrej reprodukčnej schopnosti (a opäť sme pri evolúcii a potrebe zachovať druh).

Mladistvý vzhľad

Zdroj Michael Dam

Samozrejme, existujú výnimky, ale zvyčajne platí, že ženy s dlhými vlasmi pôsobia oveľa mladšie ako v skutočnosti sú. Krátke vlasy spôsobujú, že ženy vyzerajú staršie a prísne.

Ženskosť

Zdroj Pablo Merchán Montes

Ženy priťahujú mužov práve preto, že sú iné ako oni sami. Páči sa im ženská jemnosť v kombinácii s dravosťou, neha a hravosť, skrátka ženy majú svoje osobné špecifiká, ktoré sú pre mužov nanajvýš príťažlivé. Nakoniec dlhé vlasy žien sa objavujú takmer všade – na obrazoch, v rozprávkach. Mužom sa páčia dlhé vlasy, pretože pridávajú na ženskosti (dlhými vlasmi sa ženy na prvý pohľad odlišujú od mužov).

Rozmanitosť

Zdroj Nyana Stoica

Dlhé vlasy prirodzene poskytujú oveľa väčšiu rozmanitosť v možnosti účesov – tu sa fantázii medze naozaj nekladú, o tom niet pochýb (krátke vlasy moc na výber nemajú). Žena s dlhými vlasmi ich môže nosiť rovné či vlnité, zopnuté vo vrkoči, drdole alebo mať vymyslený iný účes – možností je neúrekom. Stačí experimentovať a vydať sa dobrodružstvu v ústrety. Čím výraznejší účes, tým je väčšia pravdepodobnosť, že žena muža zaujme.

Zodpovednosť

Zdroj bruce mars

Starostlivosť o dlhé vlasy nie je jednoduchá. Komplikované umývanie, fénovanie, styling, to všetko je dôležité dodržiavať v absolútnej premyslenosti a presnosti, a aj keď sa to zdá byť hlúpa maličkosť, veľa to vypovie o samotnej žene. Napríklad to, že je nadmieru zodpovedá a odhodlaná zvládnuť akúkoľvek výzvu. Ako by inak zvládla, možno častokrát aj neskrotné vlasy, no nie?

Elegancia

Dlhé vlasy sú samy o sebe formou umenia. Určite ste videli ženu s nádhernou hrivou, ktorá jej povievala vo vetre! Božský pohľad, nemyslíte? Muži majú radi pekné „veci“ a dokonca sú geneticky predurčení k tomu, aby si všímali tieto vizuálne kvality žien. A dokázali ich patrične oceniť.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre