9 dôvodov, prečo Vás ľudia nemajú radi

1382

Ako ľudia chceme byť akceptovaní a cítiť, že niekam patríme. Realita je však taká, že nie každý v našom živote nás bude mať rád. Ale ak si začnete všímať, že väčšina ľudí vás zrejme neakceptuje, môže to byť niečo, čo robíte, alebo niečo vo Vašom správaní, čo ich odpudzuje. Netvrdíme, že s Vami nie je niečo v poriadku alebo že nie ste dobrý človek. Ak sa cítite trochu mimo a je pre vás ťažké začleniť sa späť do spoločnosti, pozrite si tieto dôvody, prečo vás ľudia nemusia mať radi.

9 dôvodov podľa vedcov, prečo vás ľudia nemajú radi:

1. Príliš veľa rozprávate

3 40
Zdroj: canva

Je skvelé byť konverzačným – ale ovládnutie celej konverzácie môže byť v spoločenských situáciách nežiaduce. Aj iní ľudia chcú vyjadrovať svoje pocity, príbehy a postrehy, ak ale stiahnete všetku pozornosť na seba, budú Vás pokladať za veľmi sebeckého. Uistite sa, že máte v konverzácii rovnováhu a počúvajte minimálne toľko, koľko hovoríte.

2. Stále sa sťažujete

Nikto nechce byť v spoločnosti niekoho, kto neustále nachádza negatíva v každej situácii. Ľudia sa radi stretávajú s tými, ktorí do života vnášajú svetlo – nie záhubu a temnotu. Ak sa neustále sťažujete, snažte sa uvedomiť si to, aby ste mohli posunúť svoje myslenie pozitívnejším smerom.

3. Zle hovoríte o druhých

4 28
Zdroj: canva

Keď neustále hovoríte zle o iných ľuďoch so svojou skupinou priateľov alebo v sociálnych situáciách, pravdepodobne sa začnú čudovať, čo hovoríte o nich. Nielen to, ale vďaka klebetám ​​vyzeráte zle. Úprimne povedané, je najlepšie sa tomu všetkému vyhnúť.

4. Prerušujete ostatných

Keď prerušujeme ostatných, dávame im najavo, že to, čo chcú povedať, nie je pre nás dôležité. Ľudia chcú byť vypočutí. Ak teda zápasíte s tým, aby vás ľudia mali radi, no pristihnete sa, že ich prerušujete, možno na tom budete musieť popracovať.

5. Vy viete všetko

pexels elina fairytale 4834067 scaled
Zdroj: pexels/Elina Fairytale

Žiadna osoba na svete nevie všetko. A ak si myslíte, že áno, máte problém. Realita je taká, že väčšina ľudí si pravdepodobne neuvedomuje, že vychádzajú z toho, že vedia všetko. Ale ak si myslíte, že máte vždy pravdu, dokonca aj vo veciach, na ktoré by ste nemali mať žiadny názor, je čas si uvedomiť niektoré veci.

6. Predvádzate sa

pexels vladimir chake 8886514 scaled
Zdroj: pexels/Vladimir Chake

Väčšina ľudí si vás bude viac vážiť, ak ste pokorní, nie keď sa predvádzate. Neustále sa vychvaľovať tým, že máte drahé veci, aký ste šikovný a všetky vaše úspechy, môže spôsobiť, že ľudia o Vás budú mať mylnú predstavu. Namiesto toho sa snažte byť pokornejší.

7. Príliš súdite druhých

Je ľahké kritizovať druhých, pretože nežijete ich život. A hoci môže byť konštruktívna kritika užitočná, nemali by ste ju dávať, pokiaľ vás o ňu niekto nepožiada. Navyše, ak nikdy nepochválite alebo nepovzbudíte, môžete pôsobiť ako hyperkritický a to nie je dobrý pohľad na nikoho.

8. Musíte mať všetko pod kontrolou

pexels monstera 7114324 scaled
Zdroj: pexels/ Monstera

Priateľstvo, rovnako ako každý vzťah vyžaduje kompromisy. Niekedy si Vaši priatelia prídu na svoje a inokedy Vy. Ak sa však neustále snažíte kontrolovať a mikromanažovať ostatných, Vaši priatelia môžu byť z Vás frustrovaní.

9. Radi obviňujete

Všetci ostatní sú vinní za Vaše problémy. Okrem Vás. Nikto nikdy nesplní Vaše očakávania a nikdy nič nie je Vaša chyba. Hádzanie viny na iných bez toho, aby ste prevzali akúkoľvek zodpovednosť, z Vás nespravia priateľov. Namiesto toho skúste prevziať zodpovednosť. Prevzatie zodpovednosti, keď sa niečo pokazí, nám umožní nabudúce to urobiť lepšie.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.