Predĺžený víkend v Neapole so spiatočnými letenkami teraz iba za 51€!

288

Tak, ako je v Londýne kľúčové slovo : „nie sme rusi“, tak v Neapole je to „Hamšík“. Keď ho tam spomeniete, okamžite sa ľudia rozžiaria, rozosmejú a otvoria sa vám. Od deti, ženy až po mužov ho tam milujú všetci a vďaka Marekovi si vás rýchlo obľúbia.

neapol fotografia
Photo by francescopalermoph

Ak chcete navštíviť mesto, ktoré si totálne podmanil náš najlepší futbalista Marek Hamšík, teraz máte výbornú šancu zakúpiť si spiatočné letenky len za 51€! Poletíte spoločnosťou Ryanair, dostaviť sa však musíte na letisko do Krakova.

Termín:

Za túto cenu si môžete zaobstarať spiatočné letenky na predĺžený víkend, a to od 9.6. – 12.6.2018. Viac termínov na stránke Ryanair.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo do Neapola?

– Pretože Mareka Hamšíka tam považujú za poloboha a ak spomeniete jeho meno, zaručí vám to sympatie miestnych a takisto vynikajúci stôl s výborným výhľadom, sladkosti pre deti grátis alebo lepšie vino di casa.

– Je to mesto pizze, opery a futbalu. Choďte sa prejsť do starého mesta alebo na romantickú prechádzku po nábreží. Ochutnajte výborné víno a navštívte najlepšie archeologické múzeum široko-ďaleko.

neapol fotografia
Foto od Aleš Krmíček

– Navštívte Duomo – krásna katedrála, ktorú postavili v roku 324.

– Za výstup určite stojí Castel Sant’ Elmo, kam sa dostanete lanovkou priamo z centra mesta alebo pešo. Ponúka vám nádherný výhľad na celý Neapol, azúrovú zátoku a aj majestátny Vezuv.

– Urobte si výlet do svetoznámych Pompejí.

– Síce sa nad tým špekuluje, no je takmer isté, že pizza vznikla práve v Neapole. A ak ju tam neochutnáte, nebudete vedieť o čo prichádzate.

neapol fotografia
Foto od Aleš Krmíček

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pre dlhší výlet po Taliansku:

V prípade, že sa nevyberiete len do Neapola, ale aj do iných talianskych miest, napr. do Ríma, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Všetko nájdete na tomto odkaze.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre