Predstavujeme vám strom lásky, vďaka ktorému si našiel svoju polovičku už nejeden človek

611

Ak sa vám nedarí nájsť si vzťah prostredníctvom online zoznamiek alebo v reálnom svete, možno je pravý čas nájsť iný spôsob. A pýtate sa aký? Tí, ktorí máte blízko do Nemecka, možno by ste mohli skúsiť šťastie pod týmto stromom, ktorý nazvali ako strom lásky.

Dub je známy aj svojou bohatou históriou, pretože pomohol nájsť lásku už nejednému človeku, aj keď to možno znie až neuveriteľne, žeby toto dokázal jeden strom. Začalo to párom v roku 1890, ktorý použil dieru v strome na tajné odovzdávanie listov. Stále viac ľudí rozprávalo príbeh týchto dvoch zaľúbencov a aj preto stále viac ľudí začalo používať 600-ročný strom ako poštovú schránku na doručovanie svojich vlastných milostných listov. Strom dostal svoju vlastnú poštovú adresu v roku 1927 a ešte aj v týchto časoch dostáva až približne 1 000 listov ročne. Ľudia navštevujú tento strom, čítajú si listy a niektorí si ich berú domov. Rozhodujú sa podľa vlastného vkusu a niekedy si na základe obyčajného listu nájdu partnera svojho života.

Karl-Heinz Martens doručuje listy do tohto stromu už 30 rokov a verí, že starodávny dub má istý druh nevysvetliteľnej mágie. „Verím, že v strome je niečo magické. Tá aura a pokoj, ktorú tam získate vám nemôže dať internet, ale ani iné miesto,“ povedal poštár. Ak ste skeptickí voči schopnosti stromu privolať šťastie alebo skrátka partnera svojho života, tak je to v poriadku. Mali by ste však tiež vedieť, že Karl-Heinz je teraz šťastne ženatý so svojou ženou, ktorá mu poslala list cez strom potom, ako ho videla v istom rozhovore pre televíziu.

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre