Prelomová operácia, pri ktorej sa podarilo oddeliť zrastené dvojčatá

267

Abbigail a Isabelle Carlsen boli zrastené dvojčatá, ktoré si prešli nezvyčajnou a náročnou cestou. Len vo veku šesť mesiacov ich totiž oddelili. Dnes vám prinášame ich príbeh, spomienky na kľúčový moment v ich životoch a predstavíme vám osobnosti, ktoré sa z nich vyformovali.

Autor fotografie je Aditya Romansa

Keď počas tehotenstva ich matka Amy podstúpila bežnú kontrolu, lekár našiel niečo nezvyčajné. Hoci rodičia vedeli, že čakajú dvojčatá, lekár až na tejto prehliadke zistil, že ide o zrastené plody. Deti, ktoré netrpezlivo očakávali, boli spojené od brucha ku hrudníku, pričom boli otočené tvárami k sebe.

To však nebolo všetko. Lekár rodičom oznámil, že šanca, že sa dvojčatá dožijú narodenia, je 1:10 000. Jesse a Amy sa však rozhodli za život svojich dievčat bojovať. 29. novembra sa tak narodili dve krásne deti s výnimočným spojením.

Doktor Moir monitoroval stav dievčat. Nariadil ultrazvuk, aby zistil zložitosť ich stavu. Po preštudovaní snímok sa jeho obavy potvrdili. Dvojčatá síce mali vlastné k životu nevyhnutné orgány, no prekrývali sa im srdcia. Okrem toho však mali aj spojené pankreasy, prepletené črevá a mnoho iného.

Doktor preto zostavil tím z vyše 30 chirurgov, anestéziológov a pomocného personálu. Spoločnými silami starostlivo naplánovali operáciu. Tá trvala takmer desať hodín, no skončila úspešne. Dnes sú si dievčatá mimoriadne blízke, majú však celkom rozdielne osobnosti. Abby je citlivejšia, zatiaľ čo Belle označujú rodičia za hyperaktívnu.

Od prelomovej operácie prešlo už 19 rokov. Je to 19 rokov, čo sa chirurgický zákrok zapísal do dejín medicíny. Zázraky sa dejú pravidelne, aj vo svete medicíny. Preto sa zaujímajte a vyhľadávajte relevantné informácie. Môžu vám totiž dodať nádej v lepšie zajtrajšky.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre