Preskúmajte Valenciu za cenu spiatočných leteniek iba 20€!

269

Opäť vám prinášame letenky do španielskeho mesta. Valencia nie je najvyhľadávanejším mestom, no jej krásy budete obdivovať dlho. Ak tam chcete zavítať, zbystrite pozornosť.

valencia fotografia
Photo by Themil

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 20€! Poletíte z letoviska vo Viedni priamo do Valencie. Leteckú prepravu vám zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu máte možnosť odletieť v termíne napr. od 3.12. – 12.12.2018. Viac na Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Valencia?

– Nádherné historické centrum – niekomu sa zapáčia záhrady, parky alebo historické budovy a starodávne hradby, kostoly, námestia, stačí si len vybrať.

– Navštívte napr. Plaza de Tores de Valencia – aréna, v ktorej sa dodnes konajú býčie zápasy, Plaza de Ayuntamieto – námestie s palmami pred radnicou a fontána s krásnym parkom alebo opevnené brány Torres de Serranos.

valencia fotografia
Photo by jpedroza2k

– Mesto umenia a vedy – nájdete tam moderný komplex budov “la ciudad de las artes y las ciencias”, ktorý tvorí národné múzeum umenia a vedy. Je to obrovský komplex a budoval sa viac ako desať rokov, dnes je symbolom Valencie.

– Navštívte záhrady vo vyschnutom koryte rieky spojili mesto. Nachádza sa tam veľké množstvo športovísk, hájov, záhrad, jazierok, fontán či ihrísk. Jedno z detských ihrísk láka deti šplhať sa po prstoch, vlasoch a nohách 70-metrového obra.

– Veľmi zaujímavý je trh Mercado Central s čerstvými rybami, morskými plodmi, mäsom, syrmi, šunkami, zeleninou, ovocím. Rôzne druhy slimákov, položivé chobotnice a stovky netradičných rýb v moderných obchodíkoch boli v kontraste s ozdobným stropom a stenami historickej budovy.

valencia fotografia
Foto od 16:9clue

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Španielska:

Ak sa chystáte na dovolenku do Španielska, určite sa vám bude hodiť náš sprievodca. Nájdete v ňom rôzne tipy a rady, napr. čo rozhodne vidieť, kde sa ubytovať alebo čo ochutnať. Toto a mnoho ďalšieho nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre