Inšpiratívny príbeh najstaršej modelky sveta, ktorá oslávila 92. narodeniny

156

Médiá sú plné „zaručených“ krokov, ktoré vám zabezpečia mladistvý vzhľad. Aj vy ste už iste videli zázračné séra proti starnutiu sľubujúce o 10 rokov mladší vzhľad. Starnutie opisujú ako tú najhoršiu možnú vec, čo sa môže človeku stať. To sa však začína meniť. Vďačíme za to ľuďom z módneho aj marketingového priemyslu, ktorí sa neboja dať do reklamy alebo na obálky časopisov starších ľudí. Dôkazom je aj Carmen Dell’Orefice, 92-ročná módna ikona, ktorá dodnes predvádza na prehliadkových mólach.

Carmen dáva slovu modelka celkom nový význam. Zatiaľ čo si väčšina ľudí predstaví nesmierne fotogenického mladého človeka, ona ukazuje, že vek v tomto smere nehrá žiadnu rolu. Je definíciou elegancie a pôvabu, preto niet divu, že sa dodnes živí modelingom. Dnes je najstaršou pracujúcou modelkou. Objavili ju, keď mala len 13 rokov, no profesionálnu kariéru započala o dva roky neskôr.

Jej rodina však trpela nedostatkom peňazí, čo sa odrazilo aj na jej vzhľade. Bola taká podvyživená, že jej museli šaty pripínať a na niektorých miestach vypchávať. Aby ušetrila čo najviac peňazí, na fotenia nechodila autobusom, ale kolieskovými korčuľami.

Za svoju tvrdú prácu však nakoniec zožala úspech a v roku 1947 sa objavila na obálke časopisu Vogue. Fotografi si ju okamžite obľúbili a začali jej chodiť ponuky aj od iných módnych velikánov. Keď sa však vydala za Billa Milesa a porodila dcéru, jej manžel ju začal finančne vykorisťovať. Z jej platu jej určil malé percento ako vreckové. Toto správanie viedlo k rozvodu. Druhý raz sa vydala za fotografa Richarda Heimanna, čo však skončilo po jej odchode z modelingu.

Koncom 70. rokov sa opäť ocitla vo finančnej tiesni, preto sa k modelingu vrátila. Zatiaľ čo sa všetky modelky snažili vyzerať čo najmladšie, ona vynikala svojou autenticitou. Nehrala sa na niekoho, kým nie je, a svoj vek prijala a nosila ako šperk. Práve vďaka sa cítila pred fotoaparátmi skvele a pokračovala vo svojej úspešnej kariére, tentoraz však omnoho lepšie.

Podpísala zmluvy s veľkými značkami, pričom pracovala aj s tými z minulosti. Vo veku 91 rokov sa odvážila vyzliecť donaha a pózovať pre časopis. Kampaň sa stretla s pozitívnymi ohlasmi a mnohí priznali, že ich inšpiruje k sebaprijatiu a sebaláske.

A čo je tajomstvom jej spokojnosti? Modelka prezradila, že je to starostlivosť a láska k sebe samej. Človek k sebe musí podľa jej slov pristupovať ako k svojmu dieťaťu – starať sa o seba a zasypávať sa láskou. Je to presne tento druh energie, ktorá mnohým chýba. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre