Príbeh značky Avon: Ako sa vďaka predaju kníh stala miliónovou spoločnosťou

1231

Avon je jedna z najväčších kozmetických značiek na svete, dnes známa pre svoje parfémy, kozmetické produkty a doplnky. Ale vedeli ste, že keď začínala, predávala knihy? Prečítajte si príbeh o tom, ako Avon začínal a ako sa postupne stal jednou z najúspešnejších značiek dneška.

Avon – od predaja kníh po kozmetiku

V roku 1886, v malom mestečku v Amerike, sa narodil chlapec menom David McConnell. Vyrástol a začal pracovať ako podomový obchodník, ktorý predával knihy. 

Aby mu gazdinky otvorili dvere a kupovali jeho tovar, ku knihám im zdarma dával fľaštičku parfumu s vôňou ruží, ktorú si sám doma namiešal. Po čase zistil, že ženy viac zaujímajú jeho parfumy ako knihy, ktoré predával. Preto sa rozhodol zmeniť biznis.

Screenshot 20230408 1052112
Zdroj: YouTube

Zakladanie spoločnosti Avon

V roku 1886 sa rozhodol, že sa chce venovať len kozmetike, a založil spoločnosť California Perfume Company. Pýtate sa, ako prišlo k názvu Avon? V roku 1929 prišla na trh séria výrobkov pomenovaná podľa rodného mesta Davidovho obľúbeného autora Williama Shakespeara, Stradford upon Avon. Bola tak obľúbená, že sa rozhodol spoločnosť premenovať na Avon. 

Screenshot 20230408 1055422
Zdroj: YouTube

Avon – značka pre ženy

Avon sa začala profilovať ako značka pre ženy. Spoločnosť ponúkala prácu pre ženy, ktoré chceli zarábať, ale zároveň zostať doma a venovať sa rodine. Tento biznis model umožnil Avonu rásť a rozširovať svoje portfólio produktov, ktoré boli zamerané na potreby žien.

Prvá Avon Lady

Za prvú Avon Lady sa dá považovať žena menom Persis Foster Eames Albee. David si totiž uvedomil, že najlepšie bude, keď kozmetické výrobky pre ženy, bude predávať žena. Keď práce pribúdalo, Albee začala školiť ďalšie predavačky a ďalšie Avon Lady boli na svete.

Screenshot 20230408 1055072
Zdroj: YouTube

Avon – zameranie na charitu

Okrem kozmetiky a parfumov má Avon aj silné zameranie na charitu. Spoločnosť sa venuje boju proti rakovine prsníka a podporuje ženy v ich boji s touto chorobou. Od roku 1992 zorganizovala Avon Walk for Breast Cancer, ktorá sa stala najväčšou a najúspešnejšou charitatívnou akciou súvisiacou s bojom proti rakovine prsníka.

Screenshot 20230408 1101032
Zdroj: YouTube

Avon dnes

Dnes Avon patrí medzi najúspešnejšie kozmetické značky na svete a je známa po celom svete. Značka sa neustále rozvíja a inovuje, aby ponúkla najlepšie kozmetické produkty a parfémy pre svojich zákazníkov.

Zdroj 

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.