Prince Ea: youtuber plávajúci proti prúdu

484

Ak ste čo len trochu oboznámení s portálom YouTube, tak potom určite viete, čo slovo youtuber znamená a ako sa toto povolanie prejavuje. Drvivá väčšina týchto ľudí tvorí populárne videá, v ktorých opisujú svoje životy, vymýšľajú akcie alebo sa jednoducho chvália svojím majetkom a životom. Pre mnohých začína byť táto scéna youtubingu už únavná. No je tu však jeden youtuber, ktorý prináša svieži vánok a doslova strháva zarytý stereotyp o tvorbe videí. Prince Ea je absolútnym opakom toho, čo si väčšina z nás predstaví pod pojmom youtuber.

Richard Williams, narodený 16. septembra 1988, skôr známy pod umeleckým menom Prince Ea, je americký umelec, prednášateľ, aktivista, režisér a youtuber. Tento človek tvorí videá obsahovo zamerané na motiváciu, duchovno, zdravý životný štýl a psychiku. Vo svojich videách sa nevyhýba ani pálčivým spoločenským témam, ako sú školstvo, rasizmus a pod. Prince Ea pochádza z Missouri, konkrétne z mesta St. Louis, kde tiež študoval antropológiu na miestnej univerzite. Svoju kariéru v showbiznise začal ako hudobník, venoval sa rapu. Aj napriek stúpajúcej popularite a čoraz zvučnejšiemu menu ho to však nenapĺňalo a nerobilo šťastným, a tak sa vzdal kariéry muzikanta a vydal sa na cestu filmingu a umenia hovoreného slova.

https://pixabay.com

Dnes tento mladý umelec inšpiruje tisícky ľudí po celom svete svojimi myšlienkami o tom, ako by nám malo záležať na dobrom živote a správnych hodnotách. Mnohé jeho videá boli už odprezentované naživo a Prince Ea taktiež často absolvuje rôzne prednášky a vystúpenia, kde sa naďalej prezentuje nielen ako nadaný mysliteľ a filozof, ale aj ako skvelý rečník a inšpirátor. Jeho tvorba je vnímaná ako výnimočná, pretože sa na rozdiel od svojich kolegov nechvastá svojím vysokým životným štandardom či majetkom, ani nenabáda ľudí, aby za cenu úspechu šliapali jeden druhému po chrbtoch.

Jeho tvorba je viac zameraná na duševné zdravie, cit pre správne hodnoty, ohľaduplnosť voči životnému prostrediu a iným ľuďom a v neposlednom rade aj na rozvoj mysle, najmä kritického pohľadu na svet. Youtubový kanál tohto človeka nie je posiaty reklamou a samotný umelec nežobroní o lajky a zdieľania na každom kroku. Pre mladých je tento tvorca odporúčaný ako vnímavý a zrelý producent videí, ktorý sa snaží obohatiť ostatných, nielen seba.

http://sk.pinterest.com
CEZZdroj
Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre