Príroda si vo Fínsku tak trochu vystrelila z ľudí. Pozrite sa na tento úkaz, ktorý následne prekvapil svet

995

Vo Fínsku si príroda z ľudí tak trochu vystrelila. Fotografie ľadových vajíčok alebo gúľ ležiacich na fínskom pobreží nedávno obleteli svet. A možno ste už túto informáciu. Ak nie, tak práve teraz to môžete napraviť. Pohľad na nasledujúce fotografie vás dozaista prekvapí. Ide o úkaz, ktorý často nevidieť, no nestojí za ním nič nadprirodzené.

Tento prírodný úkaz vyzerá nesmierne neobvykle. Ľudia uvádzajú, že nikdy neboli svedkami niečoho takého. Jeden zo svedkov Risto Mattila sa vyjadril, že za posledných 25 rokov života nikdy nič také pri mori nevidel. Aj keď tento pohľad vyzerá ako z „iného sveta“, odborníci nás uisťujú, že nejde o žiadne kúzla či niečo nevysvetliteľné. Vytvorenie takýchto gúľ si však vyžaduje špeciálne podmienky. A medzi tieto podmienky patrí napríklad teplota vody, ktorá musí byť blízko bodu mrazu a teplota vzduchu, ktorá musí byť o niečo nižšia ako nula. Ďalej je potrebné, aby bolo dostatočne veterno a tým pádom sa mohli tvoriť vlnky, pláž by zas mala byť piesočná a plytká.

Takéto gule sa zvyčajne tvoria okolo niečoho. Môže to byť vrstva bahna, malý pieskovec, kamienok alebo aj snehový krištáľ. Kým voda okolo spomínaných predmetov zamŕza, vietor ich otáča a nakoniec vytvára gule, ktoré postupne rastú, až ich vlny vytlačia na breh. Výsledkom je potom takýto, na prvý pohľad nevysvetliteľný, prírodný úkaz.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre