Začiatky najbohatších ľudí: 5 miliardárov a ich prvá práca v živote. Ako začínali?

587

Každý úspešný miliardár mal raz svoj prvý krok v podnikaní. Či už to bolo predávaním novín na uliciach, programovaním v garáži alebo tvorbou filmových efektov, ich začiatky boli skromné, no plné vášne a ambícií. Pozrime sa bližšie na prvú prácu najznámejších miliardárov na svete, ktorá im položila základy pre ich nesmierne úspešné kariéry.

Bill Gates: Vznik počítačového impéria Microsoft

Bill Gates, zakladateľ spoločnosti Microsoft a jeden z najbohatších ľudí na svete, svoju prvú prácu mal už v mladom veku. Keď mal iba 17 rokov, pracoval ako programátor na zlepšovaní softvéru pre spoločnosť TRW. Neskôr sa stretol s Paullom Allenom a spolu založili Microsoft, kde Gates stál za vývojom operačného systému MS-DOS a neskôr Windows, čo ho katapultovalo na popredné miesto v odvetví počítačových technológií.

210d8429 cb4a 4df8 bc9e 85fa08e884fb
Bill Gates – World Economic Forum Annual Meeting Davos 2003“ by World Economic Forum is licensed under CC BY-NC-SA 2.0

Warren Buffett: Investičný guru a majiteľ Berkshire Hathaway

Warren Buffett, známy ako jeden z najúspešnejších investorov všetkých čias, začal svoju kariéru ako mladý chlapec. Začal s doručením novín v 13 rokoch a už vtedy si odpočítal svoj bicykel z daní. Ako tínedžer si vytvoril svoje prvé podnikanie s hracími automatmi. Postupne si otvoril viac automatov a neskôr predával svoje podniky so ziskom. Tieto rané podnikateľské skúsenosti ho naučili hodnotiť investičné príležitosti a strategicky riadiť svoje financie.

64911e2d 7fcf 4f50 8e6e 88d4ed3a6be0
Warren Buffett“ by trackrecord is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Jeff Bezos: Zakladateľ Amazonu a svetový e-commerce gigant

Jeff Bezos, zakladateľ a CEO spoločnosti Amazon, začínal svoju kariéru v McDonald’s ako 16 ročný. Áno čítate dobre. Podľa jeho slov sa tu naučil jednu z najdôležitejších vecí pre podnikanie. Presunúť veci od výroby až k zákazníkovi čo najrýchlejšie a bez poškodenia. V roku 1994 založil Amazon, najprv ako online kníhkupectvo, a neskôr rozšíril sortiment na takmer všetky druhy tovaru. Jeho odvaha a vízia vytvorili jedno z najúspešnejších internetových podnikov v histórii.

d2ff7ef4 7729 4122 aefa bdf1d4dd0369
Jeff Bezos at Amazon Spheres Grand Opening in Seattle – 2018 (39074799225) (cropped)“ by Seattle City Council from Seattle is licensed under CC BY 2.0

Steve Jobs: Vízia a inovácie v spoločnosti Apple

Steve Jobs, spoluzakladateľ a vedúci mozog spoločnosti Apple, mal bohaté skúsenosti už v mladom veku. Ako študent strednej školy sa zamestnal v HP. Po neúspechu na univerzite založil spoločnosť Apple s Wozniakom, kde sa zameriaval na výrobu počítačových zariadení pre bežných ľudí. Jobsove geniálne nápady a jeho sústredenie na používateľský zážitok prispeli k vytvoreniu technologického gigantu, ktorý zmenil svet.

3a680c3d faa8 480c 95f0 38892255f877
Steve Jobs 1955-2011“ by segagman is licensed under CC BY 2.0

George Lucas: Filmový mag a tvorca Star Wars

George Lucas, filmový režisér a producent, sa pôvodne venoval kinematografii. Jeho prvá práca bola ako asistent režiséra pri snímaní niekoľkých filmov. Neskôr si založil vlastnú produkčnú spoločnosť Lucasfilm, kde vytvoril revolučné štúdio pre špeciálne efekty, Industrial Light & Magic. Jeho obrovský úspech pri tvorbe filmov a kreatívne vizionárske myslenie ho priviedlo k vytvoreniu fenomenálnej franšízy Star Wars, ktorá sa stala celosvetovým fenoménom.

690a31df dae1 4c4f 98fb 9f96eb59ea12
IMG_2309 – George Lucas“ by Anime Nut is licensed under CC BY-NC-ND 2.0

Títo miliardári všetci začínali s jednoduchými prácami, ktoré im umožnili rozvinúť ich talenty a naplniť ich vášne. Každý úspešný človek musí niekde začať. Ich odhodlanie, tvrdá práca a vynaliezavosť ich priviedli na vrchol podnikania a zanechali nezmazateľnú stopu vo svojich odvetviach.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.