Prvý projekt takýchto rozmerov a druhu – v Kanade chcú do roku 2028 vysadiť 1 miliardu stromov pomocou dronov

872

Nie vždy je dnešná technológia vnímaná pozitívne, no treba si uvedomiť, že v určitých oblastiach je nenahraditeľná. A ak sa ňou dá pomôcť k lepšiemu životu, tak prečo to nespraviť. Kanadská technologická spoločnosť sa preto verejne zaviazala, že do roku 2028 zasadí 1 miliardu stromov. Aj keď to vyzerá ako nesmierne vysoký a ťažko dosiahnuteľný cieľ, tak oni to tak nevnímajú a vlastne ani nemajú prečo. Na jeho splnenie totiž plánujú využiť drony.

drones fotografia
Foto od Pexels

Start up z Toronta, ktorý vystupuje pod názvom Flash Forest využíva pri svojej práci flotilu vzdušných bezpilotných lietadiel, ktorá bola navrhnutá tak, aby vysadila stromy desaťkrát rýchlejšie ako ľudia. Testovať prototyp robotov začali začiatkom tohto roku v Ontáriu, kde hneď aj vysadili niekoľko tisíc stromov. Táto forma výsadby si nebude vyžadovať ani vysoké náklady, práve naopak. Iniciátori cieľavedomého projektu tvrdia, že vynaložia až o štvrtinu menej peňazí ako by to bolo v prípade bežných spôsobov výsadby.

Flash Forest dúfa, že dokáže diverzifikovať ekosystémy práve pomocou sadenia, pretože plánujú vysadiť osem rôznych druhov stromov. Skupina plánuje začať s plnením svojho sľubu v apríli s najmenej 150 000 stromami. Presne toľko stromov by chceli vysadiť do konca roka 2020. Aj keď nejde o prvý projekt zalesňovania na svete, poradca spoločnosti Flash Forest, Angelique Ahlstrom, uviedol, že táto ich iniciatíva je prvou svojho druhu, a to nielen v Kanade. „Naším cieľom je dosiahnuť významný a merateľný vplyv na zmiernenie zmeny klímy v nasledujúcom desaťročí a zároveň bojovať proti odlesňovaniu a strate biodiverzity v celosvetovom meradle,“ napísal Ahlstrom. „Cieľom tohto nášho projektu je do roku 2028 zasadiť najmenej 1 miliardu stromov,“ dodal.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre