Toto nádherné talianske mesto je snom pre množstvo ľudí. Ak ste rozmýšľali o jeho návšteve, tak práve teraz by ste nemali zaváhať. Veď vidieť také Koloseum budete mať možnosť možno raz za život.

roma fotografia
Photo by The_Double_A

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 44€! Poletíte priamo z Bratislavy na letovisko Rome Ciampino. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 15.9. – 17.9.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Rím?

– Užite si Piazza Navona. Zastavte sa tam večer a dostanete sa to príjemnej romantickej, ale aj živej rušnej talianskej nálady, hneď ako tam vkročíte. Uvidíte Berniniho barokové fontány vysvietené v noci a kostol sant Agnese in Agone. Sú tam aj rôzne bočné uličky, kde nájdete taverny, reštaurácie, pizzerie od výmyslu sveta.

– Pre milovníkov vína – najlepšie podávajú v Cul de Sac, ale aj pri prechádzkach bočnými uličkami naňho určite skôr, či neskôr natrafíte. Rovnako nezabudnite ochutnať aj sicílsku zmrzlinu.

– Koloseum – je to najikonickejšia pamiatka celého Ríma. Slávne ruiny rozsiahleho amfiteátra sa nachádzajú v samom srdci Ríma. Je to nádherná historická pamiatka, ktorá vo vás zanechá určite krásne spomienky.

roma fotografia
Photo by TravelCoffeeBook

– Fontána di Trevi je najslávnejšou fontánou. Meria takmer 26 metrov a je súčasne najvyššou fontánou v Ríme. Legenda hovorí, že ak sa k nej otočíte chrbtom a hodíte do nej mincu, opäť sa vrátite na toto miesto.

– Zažite pravú taliansku trhovú atmosféru na Campo del Fiori, sú to trhy na krásnom námestí so živou atmosférou obkolesené typickými tavernami. Okúsite tam jedinečnú atmosféru.

– Forum Romanum a záhrady s výhľadom – obrovské zrúcaniny chrámov a hore nádherné záhrady. Zaručený zážitok.

roma forum romanum fotografia
Foto od ECM23

 

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Ríma:

V prípade, že sa vyberiete na dovolenku do tohto mesta, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže veľmi pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť