Rím v auguste z Bratislavy teraz za cenu spiatočnej letenky iba 44€!

400

Toto nádherné talianske mesto je snom pre množstvo ľudí. Ak ste rozmýšľali o jeho návšteve, tak práve teraz by ste nemali zaváhať. Veď vidieť také Koloseum budete mať možnosť možno raz za život.

roma fotografia
Photo by The_Double_A

Teraz máte výbornú možnosť zakúpiť si spiatočné letenky za cenu iba 44€! Poletíte priamo z Bratislavy na letovisko Rome Ciampino. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť v termíne od 15.9. – 17.9.2018. Viac na stránke Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Rím?

– Užite si Piazza Navona. Zastavte sa tam večer a dostanete sa to príjemnej romantickej, ale aj živej rušnej talianskej nálady, hneď ako tam vkročíte. Uvidíte Berniniho barokové fontány vysvietené v noci a kostol sant Agnese in Agone. Sú tam aj rôzne bočné uličky, kde nájdete taverny, reštaurácie, pizzerie od výmyslu sveta.

– Pre milovníkov vína – najlepšie podávajú v Cul de Sac, ale aj pri prechádzkach bočnými uličkami naňho určite skôr, či neskôr natrafíte. Rovnako nezabudnite ochutnať aj sicílsku zmrzlinu.

– Koloseum – je to najikonickejšia pamiatka celého Ríma. Slávne ruiny rozsiahleho amfiteátra sa nachádzajú v samom srdci Ríma. Je to nádherná historická pamiatka, ktorá vo vás zanechá určite krásne spomienky.

roma fotografia
Photo by TravelCoffeeBook

Fontána di Trevi je najslávnejšou fontánou. Meria takmer 26 metrov a je súčasne najvyššou fontánou v Ríme. Legenda hovorí, že ak sa k nej otočíte chrbtom a hodíte do nej mincu, opäť sa vrátite na toto miesto.

– Zažite pravú taliansku trhovú atmosféru na Campo del Fiori, sú to trhy na krásnom námestí so živou atmosférou obkolesené typickými tavernami. Okúsite tam jedinečnú atmosféru.

– Forum Romanum a záhrady s výhľadom – obrovské zrúcaniny chrámov a hore nádherné záhrady. Zaručený zážitok.

roma forum romanum fotografia
Foto od ECM23

 

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Ríma:

V prípade, že sa vyberiete na dovolenku do tohto mesta, nezabudnite si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám môže veľmi pomôcť. Nájdete v ňom užitočné rady a tipy, ako a kde sa ubytovať, čo ochutnať alebo čo určite vidieť. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre