Vtipné rozdiely medzi rodičmi a deťmi

9988

Nie je žiadnym prekvapením, že nás od našich rodičov delí mnoho rokov. Keď ide o životný štýl, rozhodnutia a hodnoty, zdá sa, akoby sme boli z rozličných svetov. Svedčia o tom aj nasledujúce fotografie, ktoré poukazujú na rozdiely medzi rodičmi a ich deťmi.

1. Moji rodičia, keď mali 24 vs ja

2. Moji rodičia v 20 rokoch vs ja

3. V dvadsiatke si zakladali rodinu, zatiaľ čo ja…

4. Asi si predstavovali môj život v 20 rokoch trochu inak

5. Svojim spôsobom mám aj ja v 21 už dieťa

Používateľ Twitteru Bloody5Iveezy, ktorý takisto prispel svojou fotografiou, povedal: „Myslím, že rozdiel medi našimi rodičmi a nami je v tom, že sme uvoľnenejší. Viac sa sústredíme na prítomnosť, snažíme sa byť šťastní a zabávať sa.“ Prezradil aj dôvod, prečo si myslí, že toľko ľudí zdieľalo rozdiely medzi nimi a rodičmi: „Sme unavení z toho, ako spoločnosť očakáva, že všetci budeme chcieť svadbu a mať rodinu.“

6. Rodičia vs ja v 24 rokoch

7. Ups?

8. Doba sa mení

9. Každý máme iné priority

10. Moji rodičia v 25 rokoch vs ja

Pocit, že naša mladá generácia a ich rodičia sú na míle vzdialení, nie je len v našich hlavách. V skutočnosti môžu byť tieto rozdiely ešte väčšie než si myslíme.
Za posledných 50 rokov si kultúra, spoločnosť a ekonomika vyšliapali chodníčky do modernej doby, kde sa mladí stali dospelými.
Prieskum Pew Center tvrdí: „Dnešní mladí ľudia sú oveľa vzdelanejší než ich starí rodičia. Podiel ľudí, ktorí majú bakalársky alebo vyšší titul od roku 1968 rapídne stúpol.“ Dnes majú vysokoškolský titul 4 z 10 ľudí.
Avšak finančná situácia mladej generácie je komplikovaná. „Príjem mladých ľudí sa za posledných 50 rokov takmer vôbec nezvýšil.“

11. Asi som adoptovaná

12. Rodičia vs ja a môj snúbenec

13. Čo robím zle?

14. Úprimne, aj ja som si moju 26 predstavovala inak

15. Rodičia v 19 rokoch vs ja

V spomínanom prieskume sa ukázalo, že mladí ľudia s vysokoškolskými titulmi zarobili 36 000 dolárov, zatiaľ čo rovnako starí ľudia v roku 1982 zarábali 38 900 dolárov.
A keďže bola mladá generácia tvrdo zasiahnutá krízou, nie sú schopní založiť si vlastné domácnosti tak rýchlo, ako to robili ich rodičia a starí rodičia. To spôsobilo, že si mnohí stále nemôžu dovoliť vlastné bývanie a sú nútení žiť u rodičov alebo si hľadať spolubývajúcich. A tak, ako bolo ukázané na predošlých fotografiách, mladí ľudia si zakladajú rodiny omnoho neskôr než predchádzajúce generácie.

Zdroj

Foto: BoredPanda

 

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre