Rodinné farmy to majú v USA ťažké. Existujú však ľudia, ktorí im pomáhajú produkty predať, aby neskončili v koši

860

V Spojených štátoch amerických vlastnia farmy takmer výlučne rodiny, no tie to majú skutočne ťažké. Až 96% z 2 miliónov poľnohospodárskych podnikov je vo vlastníctve rodín, pričom iba necelých 5% vlastnia veľké spoločnosti, no v obchodoch nájdete až 75% potravín práve z týchto „štátnych“ fariem. A najhoršie zo všetkého je, že až jedna tretina potravín vyprodukovaných na rodinných farmách sa tak nikdy z farmy nedostane, čiže končia v odpade.

farms fotografia
Foto od bambe1964

Online platforma CropMobster sa ale rozhodla, že takýmto farmám pomôže. A to tak, že sa snažia nájsť kupcov, ktorí budú produkty z produkcie týchto menších fariem kupovať. CropMobster doteraz dokázala zabrániť tomu, aby sa viac ako milión produktov dostalo do odpadu. „Neverím v konkurenciu v tomto sektore,“ povedal Papadopoulos pre TechRepublic. Táto webová stránka, ktorá bola založená len v roku 2013 umožňuje poľnohospodárom, aby ponúkli nadbytočné potraviny a iné poľnohospodárske produkty na predaj, čím zároveň umožnia kupujúcim nakupovať tieto domáce potraviny za prijateľnú cenu.

Medzi mnohými úspešnými príbehmi existuje aj ten, kedy táto spoločnosť pomohla so zásobovaním vážne chorých ľudí. Popri filantropických dôsledkoch a dopadoch na rodinné farmy sa CropMobster zaoberá aj klimatickou krízou. Ak by bol odpad z potravín krajinou, tak po Číne a Spojených štátoch by bol treťou najväčšou krajinou v produkovaní škodlivých emisií, a to na celom svete. Tým, že táto inovatívna spoločnosť pomáha výrobcom hľadať spotrebiteľov, tak tým dokážu znižovať emisie každý deň.

Online platforma spoločnosti CropMobster je voľne použiteľná tak pre poľnohospodárov ako aj pre kupujúcich.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre