Kodaň je hlavné mesto Dánska, v ktorom študuje čoraz viac mladých ľudí z našej krajiny, ale je skvelou destináciou aj pre váš výlet. Je to najmä študentské mesto, kde to stále žije.

copenhagen fotografia
Foto od 12019

Práve v týchto dňoch máte možnosť zaobstarať si spiatočné letenky len za 20€! Poletíte však z Viedne na letisko Copenhagenu. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 13.2. – 20.2.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Kodaň?

– Kúpte si celé Copenhagen karty, ktoré sú veľmi výhodné. Prostredníctvom nich budete mať povolený vstup na rôzne zaujímavé miesta.

– Absolvujte okružnú plavbu a dostanete sa aj do hlbšieho centra, kde uvidíte architektúru, operu, viacero významných ulíc a stavieb. Zachádza sa aj na otvorenejšiu vodu medzi ostrovmi.

copenhagen fotografia
Foto od Thanks for over 2 million views!!

– Navštívte zaujímavé múzeum sôch – Thorvalden’s Museum, v ktorom sa nachádzajú sochy od čias antiky, cez stredovek až po modernú dobu.

– Keď už tam budete, nevynechajte Tivoli Gardens zábavný park, kde môžete doslova zabiť celý deň bohatým programom v reštauráciách, stánkoch, na horských dráhach, na loďkách, na kolotočoch atď.

– Nyhavn je pravdepodobne tou najznámejšou panorámou v Kodani. Pestrofarebné domčeky pochádzajú zo 17. storočia. Je to krásne miesto, kde dnes nájdete v domčekoch reštaurácie či bary.

copenhagen fotografia
Foto od manusama

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred cestou:

Ak chcete navštíviť toto mesto a prečítať si o niekoľkých zaujímavých mestách, ktoré sa oplatí vidieť, prečítajte si článok, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť