10 varovných signálov sebasabotáže, ktoré Vás môžu stáť šťastie a úspech

568

Seba-sabotáž je často jedna z vecí, ktorá nám bráni žiť naše sny. Či už ste vinní zo sebasabotáže alebo nie, s najväčšou pravdepodobnosťou máte vysnívaný život. Vo vašom vysnívanom živote je všetko dokonalé tak, ako si želáte. Pracujete na svojej vysnívanej pozícii. Svoju prácu milujete natoľko, že sa každé ráno cítite vzrušene, keď sa chystáte vyjsť z dverí a vydať sa do práce. Vaša rodina je šťastná. Trávite s ňou veľa času a nikdy nezmeškáte žiadnu hru Vašich detí. Váš dom je plný lásky a smiechu. V skutočnosti však veci nie sú presne také, ako ste si vysnívali. Život je oveľa zložitejší a komplikovanejší.  Ide o to, že možno sabotujete seba a svoj život bez toho, aby ste o tom vedeli. Ktorý z týchto 10 znakov sebasabotáže máte na svedomí?

Zameriavate sa na nesprávne veci

3 88
Zdroj: canva

V život ste raz hore a raz dole. Ale všetci máme tendenciu sústrediť sa na negatíva. Zabúdame oslavovať, keď sú veci v poriadku, ale sťažujeme sa, keď sa veci nedaria. Nikdy sa nebudete cítiť šťastní, ak sa zameriate iba na negativitu. Nič nie je trvalé. Tešte sa z každej chvíle. Tento moment je Váš život.

Neviete povedať nie

4 76
Zdroj: canva

Ako súčasť uspokojenia potrieb všetkých ľudí okolo Vás, nemôžete nikomu povedať nie. Váš šéf Vám zadá nezmyselnú úlohu, ale namiesto toho, aby ste povedali nie a išli domov načas, necháte si to pre seba a pokúsite sa zostať v práci, aby ste to splnili. Zabúdate však na jednu vec. Ak nedokážete povedať nie, ľudia si nezapamätajú, čo všetko ste pre nich urobili. Ľudia Vás ocenia len vtedy, keď sú v núdzi, a vy ste tam, aby ste ich zachránili. Ale ak ste tam vždy, nechajú si Vás ako záložný plán a zabudnú vziať do úvahy, že máte svoj vlastný život.

Snažíte sa stať niekým, kým nie ste

5 34
Zdroj: canva

Myslíte si, že niektorí ľudia sú cool, pretože sú múdrejší, mladší, zdatnejší alebo krajší ako Vy. Preto sa nimi snažíte stať v nádeji, že budete vyzerať rovnako cool ako oni.A to je ten problém. Ste jedineční a výnimoční, pretože ste sami sebou. Prestaňte sa tak usilovne snažiť stať sa niekým iným, aby ste si získali náklonnosť ľudí. Pretože ak Vás budú milovať, budú Vás milovať takého, aký ste.

Klamete samých seba

6 33
Zdroj: canva

Môžete klamať každému okrem seba. Prestaňte predstierať, že veci sú v poriadku, keď nie sú. Toto je jedna z najhorších foriem sebasabotáže. Ak sa vám niečo vo Vašom súčasnom živote nepáči, nepresviedčajte sa, že ste s tým v poriadku, urobte niečo, aby ste to zmenili.

Pozastavujete sa nad minulosťou

7 32
Zdroj: canva

Minulosť Vám už nemôže ublížiť, pokiaľ to nedovolíte. Nemôžete ísť ďalej, ak svoju minulosť neuzavriete a nezmierite sa s ňou.

Nakladáte si toho príliš veľa

8 6
Zdroj: canva

Stanovujete si nereálne ciele a očakávate, že budete superman, ktorý si dokáže odškrtnúť všetko z vášho 3 kilometre dlhého zoznamu úloh. Keď to neurobíte, ste so sebou nespokojný a sklamaný. Ale úspech nie je šprint. Je to maratón. Aj Váš život je ako maratón. Doprajte si dostatok odpočinku, aby ste v ňom zostali dlhodobo.

Nechcete vyjsť zo svojej komfortnej zóny

9 5
Zdroj: canva

Bojíte sa zmien a neistoty a radšej uprednostňujete zostať vo svojej zóne pohodlia pred riskovaním. Komfortná zóna znamená predvídateľný život. Nemôžete očakávať, že Váš život bude výnimočný, ak sa neodvážite urobiť niečo divoké.

Snažíte sa robiť veci dokonalé

10 5
Zdroj: canva

Trávite veľa času snahou robiť veci dokonalými a odmietate urobiť čokoľvek, kým nebude Váš výsledok zaručený. Z tohto dôvodu odmietate nasledovať svoj sen len preto, že nechcete začať odznova. Svet nepotrebuje viac perfekcionistov, ktorí nevedia začať.

Zabúdate dávať lásku, aby ste mohli lásku prijímať

11 3
Zdroj: canva

Ste nevďační voči ľuďom okolo Vás. Je to preto, že ste príliš unavení z toho, že sa v práci snažíte každému vyhovieť a zo všetkých tých vecí, ktorými musíte prejsť. Keď sa vrátite domov, hneváte svojich blízkych a sťažujete sa na tie najmenšie veci, ktoré robia. Na oplátku sa Vaši blízki stanú defenzívnymi a rozhorčenými. Zabúdate dávať lásku, aby ste lásku mohli prijímať. Neexistuje žiadna bezpodmienečná láska. Aj keď existuje, nedostanete to, ak to, čo robíte, zabíja lásku každý deň. Nerobte si zo svojich najbližších odpadkové koše na emócie z práce.

Snažíte sa ovládať ostatných

12 3
Zdroj: canva

Chcete, aby bol Váš dom uprataný. Podobne chcete, aby Váš partner a blízki urobili presne všetko, čo im poviete. Pretože to viete lepšie ako oni. Ak urobia len to, čo sa im povie, všetko dopadne dobre. Nežijete ich životy. Prestaňte sa snažiť ovládať všetko a všetkých okolo Vás. Váš život je 100% Vaša zodpovednosť. Životy iných, sú zase v ich rukách. Naučte sa túto hranicu a rešpektujte ju.

Doprajete svojmu telu dostatok odpočinku. Pracujete inteligentnejšie, nie tvrdšie. A čo je najdôležitejšie, viete, aký je Váš sen a na svojom sne pracujte každý deň. Aj keď sú prvé kroky skromné, viete, že to dotiahnete až do konca. Nie je to nemožné. Záleží len a len na Vás. Zastavte sebasabotáž a dajte si šancu prosperovať.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.