Šéf sa rozhodol dať svojim zamestnancom – nefajčiarom 4 dni dovolenky navyše

7608

Pre tých, ktorí nefajčia je určite niekedy frustrujúce, keď majú kolegov fajčiarov, ktorí si robia časté prestávky kvôli tomu, aby si mohli ísť zapáliť cigaretu. Niekedy sa dozaista cítia nefajčiari ukrátení a zdá sa im, že tým pádom viac času trávia prácou, ako fajčiari. Toho istého názoru je tiež šéf istej spoločnosti, ktorá sa rozhodol dať nefajčiarom viac dovolenky.

smoking fotografia
Foto od Flickr

Veľkorysý šéf zo Strattonu vo Wiltshire dal svojmu nefajčiarskemu personálu navyše štyri dni dovolenky. Generálny riaditeľ vzdelávacej spoločnosti – Don Bryden tvrdí, že fajčiari môžu stráviť až hodinu denne prestávkami. Preto sa zaviazal, že sa odvďačí tým pracovníkom, ktorí si takéto pauzy nerobia. Don sa k tomu vyjadril takto: „Všimol som si, že kým fajčiari trávia niekoľko minút počas pracovného dňa vonku, tak ostatní sú vždy na telefónoch a snažia sa robiť si svoju prácu, takže som si myslel, že by mali byť odškodnení.“

Šéf napokon povedal, že niektorí z jeho zamestnancov sa zaviazali s fajčením prestať len čo sa dozvedeli tieto správy. „Je smutné, že keď som túto správu oznámil, tak niektorí z pracovníkov povedali, že už viac nebudú fajčiť, ale nefunguje to takto. Ak prestanú fajčiť aspoň na 12 mesiacov, tak im dám tie ďalšie štyri dni dovolenky,“ povedal vedúci. „Don sa o tom zmienil ešte pred niekoľkými týždňami, ale myslel som si, že to len navrhuje a nič sa v skutočnosti nestane. Je to úplne úžasné, myslím, že je to skvelý nápad,“ vyjadril sa jeden zo zamestnancov.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre