Sérioví vrahovia, ktorých krutosť začala už v detstve – týraním zvierat!

505

Nie nadarmo sa hovorí a mnohí tomu veria, že človek, ktorý dokáže ublížiť zvieraťu, nemá problém ani ublížiť človeku. Pretože nejde “len” o zviera, ale o živú bytosť, vo svojej podstate presne takú, akí sú aj ľudia.

Posvietili sme si na život (a zamerali sa predovšetkým na detstvo) známych sériových vrahov a viete, čo sme zistili? O každom z nich existujú záznamy, že ako dieťa týral zvieratá, takže už tu bola veľká výstraha k tomu, čo z daného človeka vyrastie. Psychológovia k tomu zaujímajú jasné stanovisko – schopnosť ublížiť zvieratám vo všeobecnosti poukazuje na nedostatok empatie u konkrétneho človeka. Takisto naznačuje výrazný sklon k prehnane agresívnemu správaniu.

Aj napriek tomu, že nevieme povedať presné percento vrahov, ktorí svoju “kariéru” začínali vraždením zvierat, sme si istí, že ich je viac než dosť. Mnohí z páchateľov priznali, že pri ubližovaní zvieratám si prvýkrát uvedomili, že im utrpenia nevinných spôsobuje radosť. Medzi týrané zvieratá najčastejšie patrili psy, mačky, králiky ale aj mnohé ďalšie.

David Berkowitz

Zdroj: wikimedia common

David Berkowitz je známy tým, že zabíjal v mene Boha – veril totiž, že ten mu hovorí, aby ukončil životy ľudí. Počas leta v roku 1976 učinil viacero otvorených strelieb. Údajne sa jeho vyčíňanie začalo krátko po incidente, kedy zrazil susedovho psa.

Jeffrey Dahmer

Zdroj: wikimedia common

Keď bol Jeffrey Dahmer dieťa, namiesto rôznych hračiek sa hral s domácimi zvieratami suseda – avšak, veľmi nepeknú hru, pri ktoré zvieratá prichádzali o život. Údajne jedného dňa zabil susedovho psa a jeho hlavu napichol na palicu, aby sa ňou mohol chváliť. Mŕtve telá zvierat zlikvidoval bielením, podobne ako to potom robil ľudským obetiam.

Albert Desalvo

Zdroj: wikimedia common

Albert DeSalvo, známy ako Bostonský škrtič, ukončil v rokoch 1962 až 1964 v Bostone život viac ako tucte žien. Ako dieťa chodil po meste a zbieral všetky zatúlané alebo odhodené psy a mačky, len aby ich väznil v krabici a následne do nich strieľal šípom, aby ich usmrtil.

DeSalvo bol odsúdený na doživotie – zomrel vo väzení v roku 1973.

Ted Bundy

Zdroj: wikimedia common

Keď bol Ted Bundy dieťa, údajne pociťoval obrovské potešenie z mučenia malých zvierat, najmä mačiek a psov. Nakoniec, keď sa z neho stal dospelý človek, zabil najmenej 30 ľudí, hoci sa špekuluje, že obetí mohlo byť aj 100.

Edmund Kemper

Zdroj: wikimedia common

Počas celého svojho detstva bol Edmund Kemper známy tým, že ubližoval zvieratám. Zaživa mal pochovať mačku a keď si bol istý, že je mŕtva, vykopal ju a odsekol jej hlavu. Z Kempera sa stal neľútostný sériový vrah, ktorý zabil desať ľudí, vrátane vlastnej matky a starých rodičov.

Carroll Edward Cole

Zdroj: youtube.com

V roku 1980 úrady zadržali sériového delikventa Carrolla Colea, ktorý bol podozrivý z toho, že pripravil o život 35 ľudí. To sa pri jeho výsluchu aj potvrdilo – rovnako ako to, že prvý agresívny prejav zažil ešte počas svojho detstva, keď holými rukami uškrtil šteňa. Rovnakú taktiku použil aj pri usmrcovaní žien. Nakoniec sám skončil popravený.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre