Zopár úplne šialených spôsobov, ktorými sa ľudia snažili ovplyvniť pohlavie svojho dieťaťa

696

V oblasti ľudskej zvedavosti je snaha kontrolovať pohlavie našich potomkov už dlho predmetom fascinácie a niekedy aj posadnutosti. V priebehu histórie si jednotlivci vymýšľali tie najzvláštnejšie a najnekonvenčnejšie metódy v snahe nakloniť si šance vo svoj prospech. Od starovekých civilizácií až po modernú dobu sa nedá povedať, že by ľudia zachádzali až tak ďaleko, aby ovplyvnili pohlavie svojich detí.

Už tisíce rokov chcú muži a ženy ovplyvniť pohlavie svojich detí. Tak ako existovali čudné spôsoby testovania tehotenstva, existovali aj najrôznejšie spôsoby, ako určiť pohlavie dieťaťa počas tehotenstva. Králi ako Henrich VIII. chceli mať synov, aby si zabezpečili kráľovský rod, a obchodníci sa chceli vyhnúť príliš veľkému počtu dcér, aby neprišli na mizinu kvôli rastúcim nákladom na veno.

Vo Francúzsku v 18. storočí si muži, ktorí vážne chceli chlapca, odrezali ľavý semenník

Muži, ktorí len tak trochu chceli chlapca, mohli piť kolu, ale tí skutočne odhodlaní podnikali ešte drastickejšie kroky. Podľa francúzskeho textu z 18. storočia Umenie chlapcov bolo najlepším spôsobom, ako si zaručiť mužského potomka, odrezať ľavý semenník. Ľavá strana bola jednoznačne miestom, odkiaľ pochádzajú dievčatá, takže po jej odstránení bol muž biologicky neschopný mať dievča. Samozrejme, táto teória bola úplne nesprávna. Muži, ktorí si urobili samokastráciu, boli pravdepodobne veľmi sklamaní!

person holding black handle knife
Autor tejto fotografie je Harrison Kugler

Ak chcete chlapca, začnite hľadať zajaca, ktorého by ste usušili

Trotula, lekársky text z 12. storočia, mal niekoľko zaujímavých rád pre ženy, ktoré chcú počať mužského potomka. „Nech jej muž vezme semenníky zajaca, nech ich vysuší, prášok nech zmieša s vínom a to nech žena vypije. A na konci menštruácie nech si žena ľahne k svojmu mužovi a vtedy počne chlapca.“ Táto rada je zjavne určená len ľuďom, ktorí to s narodením syna myslia naozaj vážne.

selective focus photography of brown rabbit
Autor tejto fotografie je Gary Bendig

Popoludňajšie milovanie zaručuje dievča, milovanie pri mesačnom svite znamená chlapca

Jedna teória z 19. storočia hovorila, že denná doba určuje pohlavie dieťaťa. Dievčatá boli s väčšou pravdepodobnosťou počaté popoludní, zatiaľ čo chlapci boli počatí v noci. Táto teória dokonca varovala budúcich rodičov, aby venovali pozornosť kalendáru: dievčatá boli počaté v párne dni mesiaca, zatiaľ čo chlapci v nepárne dni.

black marker on notebook
Autor tejto fotografie je Estée Janssens

Muži by mali piť kolu, aby mali chlapcov

Mnohé teórie o výbere pohlavia boli založené na strave. Červené mäso a slané pochutiny budú znamenať chlapca, zatiaľ čo ryby, čokoláda a mliečne výrobky znamenajú dievča. Ale jedno z najzvláštnejších odporúčaní je, že muži by mali piť kolu, ak chcú mať chlapca. Za teóriou, že pitie koly zvyšuje šancu na narodenie chlapca, nie je žiadna veda – ale určite je to geniálny marketingový ťah.

person holding coca cola bottle
Autor tejto fotografie je SJ Objio

Ak chcete dievča, schovajte lyžicu pod posteľ

Väčšina teórií o výbere pohlavia dieťaťa sa zameriava na chlapcov. Počas veľkej časti histórie boli chlapci považovaní za žiadanejších ako dievčatá a boli považovaní za nevyhnutných pre pokračovanie kráľovského rodu. Henrich VIII. poslal Annu Boleynovú na smrť po tom, čo sa jej narodila dcéra – aj keď sa z dieťaťa stala kráľovná Alžbeta I., jedna z najväčších anglických panovníčok. Niektoré teórie však podporujú aj ženské pohlavie. Žena, ktorá chce mať dcéru, by si mala pod posteľ schovať lyžicu, ale nie hocijakú – musí byť drevená. Aby sa zvýšili šance na dievčatko, mala by si pod vankúš dať aj ružovú stužku.

brown wooden spoon on black textile
Autor tejto fotografie je Ronan Furuta

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.