Šikovný fotograf z Colorada zachytil krásny prírodný úkaz, ktorý ste ešte zrejme nevideli

892

Eric Gross je šikovný fotograf z Colorada, ktorý hľadá prírodné klenoty v Severnej Amerike, no i mimo nej. Nedávno sa mu jeden taký podarilo objaviť a zachytiť na fotoaparát, čím ohúril celý svet, a to doslova.

Ešte vo februári navštívil Dream Lake v národnom parku Rocky Mountain v Colorade. Keď tam prišiel tesne pred západom slnka, uvidel najmenej tucet ďalších fotografov, ktorí sa túlali po okolí. Aj preto sa teda vzdialil k odľahlejšej časti jazera, kde zachytil úžasné fotografie. „Zatiaľ čo veľká časť jazera vyzerala úplne bežne, tak jedna malá odľahlejšia časť vyzerala ako zamrznuté vlny s ostrými hranami a zákrutami. Nevedel som si vysvetliť o čo ide, preto som len vytiahol fotograf a začal fotografovať,“ povedal Gross. Voda bola skutočne zamrznutá tak, že vyzerala akoby tam boli skutočné vlny len s tým rozdielom, že tieto sa nehýbali.

Pravdou je, že tento fenomén ľadových vĺn nie je v národnom parku Rocky Mountain príliš zriedkavý. Avšak v porovnaní s inými javmi určite poskytuje jeden z najzaujímavejších pohľadov. Nie je síce celkom isté čo presne spôsobuje takúto formáciu ľadových vĺn, ale zatiaľ existujú dve teórie. 1. teória je, že je to výsledok synergie vody, chladného počasia a vetra, zatiaľ čo druhá teória hovorí o tom, že unášajúci a topiaci sa sneh na povrchu zamrznutého jazera opakovane mrzne. Je to naozaj zaujímavý pohľad na tento málo zvyčajný prírodný jav.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Jaro
27. marca 2020 1:10

Zuzka pekné, len trochu čítaj po sebe. Ináč nemám čo vytknúť. Akú máš motorku?