Škótsky ostrov láka záujemcov, aby sa postarali o tamojšie známe plemeno oviec

380

Ostrov North Ronaldsay na súostroví Orkneje v Škótsku hľadá nového správcu, ktorý by sa staral o tamojšie slávne ovčie plemeno. Medzi úlohy, ktoré treba plniť patrí najmä to, aby ovce nič zlé nezjedli a nepoblúdili, ale aj aby sa im nič nestalo. Z tohto dôvodu je však na ostrove pri pobreží postavený 13 metrov dlhý múr.

Nový dozorca bude mať na starosti nielen stráženie oviec, ale aj udržiavanie múru v dobrom stave v nasledujúcich troch rokoch. Ideálnym kandidátom je niekto, kto je v dobrej fyzickej kondícii, má dobré komunikačné zručnosti, skúsenosti s výstavbou kamenných múrov aj projektovým manažmentom.

North Ronaldsay fotografia
Foto od foxypar4

Táto pozícia si vyžaduje minimálne 35 hodín týždenne práci pri ročnej mzde vyše 27 tisíc dolárov. Zatiaľ čo Orkneje nie sú turistickou destináciou, je to skvelé miesto na vychutnanie si pokojného života, navštívite fascinujúce pamiatky svetového dedičstva UNESCO (ako napríklad niektoré neolitické osady), budete kempovať alebo ochutnávať autentickú škótsku whisky. Takéto podobné pracovné pozície sa v posledných rokoch objavili po celom svete. Nájdenie si svojej vysnívanej práce nemusí byť v skutočnosti vôbec také nesplniteľné, ako sa na prvý pohľad zdá.

Nový dozorca bude mať kľúčovú úlohu aj v udržiavaní dobrého ekonomického stavu celého Severného Ronaldsaya, pretože ovce sú významné pre vývoz, najmä ich vlny. „Úlohou dozorcu bude vždy niečo, čo je potrebné na ostrove vykonávať a je to nad rámec toho, čo dokážu robiť miestni ľudia,“ povedal John Scott, predseda predstavenstva North Ronaldsay Trust.

Foto od youtube

Miestni obyvatelia už totiž nie sú schopní toľko pracovať, a to najmä kvôli ich veku a zmenšujúcej sa populácii. Nemusíte byť však zručným murárom. „Mohol by to byť aj niekto, kto je schopný naučiť sa potrebné zručnosti pomerne rýchlo, pričom ukáže ochotu „vykasať“ si rukávy a postarať sa o ostrov najlepšie, ako len bude vedieť,“ povedal Scott. Záujemcovia teraz majú možnosť vyplniť žiadosť do 8. augusta.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre