Túžite po skvelej dovolenke ešte skôr, ako sa ošiaľ s dovolenkami rozbehne? Navštívte Korfu pred hlavnou sezónou a užite si chvíle oddychu bez davu ľudí a celkom v pokoji. Prečítajte si kedy je najlepšie kupovať letenky .

corfu fotografia
Foto od moorpheus

Zaobstarajte si spiatočné letenky priamo z Bratislavy na krásny grécky ostrov Korfu len za cenu 16€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Let potrvá 1 hodinu a 45 minút.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 16.4. – 30.4.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Korfu?

– Tento ostrov nestojí za vašu návštevu iba kvôli jedinečným historickým pamiatkám, ale medzi lákadlá patrí jeho pobrežie a Iónske more v ideálnom spojení s krásnou miestnou prírodou.

– Príťažlivá je veľkosť ostrova, pretože jeho celková dĺžka je iba okolo 60 km a najširšia časť ostrova dosahuje iba 30 km. Požičajte si horský, cestný alebo elektrický bicykel a preskúmajte ostrov.

corfu fotografia
Foto od Dan Lundberg

– Najväčším lákadlom a hlavným cieľom by malo byť pre vás najväčšie mesto ostrova – Korfu, ktorého historické centrum je zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Vo východnej časti uvidíte krásnu Starú pevnosť – Paleo Frourio.

– Západne od pevnosti sa rozprestiera najkrajšia Esplanáda v celom Grécku.

– Ak milujete históriu, tak určite nevynechajte palác Achilleion – letohrádok rakúskej cisárovnej Sisi. Nájdete ho v dedinke Gastouri, iba 10 km juhozápadne od hlavného mesta.

corfu fotografia
Foto od am84

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť