Smutné video opice, ktorá rozbíja klietku zo skla kameňom, obletelo svet

6324

Opice sú múdre tvory a neraz to už dokázali. Tento najnovší dôkaz však nesie v sebe akési hlbšie posolstvo. A bohužiaľ sa zdá, že veľmi smutné. Len nedávno sa objavilo na internete video, ktoré ukazuje opicu zavretú v sklenenej ohrade v Číne ako sa zúfalo snaží rozbiť sklo kameňom, zrejme v snahe uniknúť.

Foto od youtube

Niektoré zvieratá sú výnimočne inteligentné, avšak nie je známe, čo vyvolalo takýto stav úzkosti tohto zvieraťa, okrem toho, že žije v zajatí. Toto video videlo na sociálnych sieťach už viac ako 17 miliónov ľudí. K znepokojujúcemu momentu došlo 20. augusta v zoo Zhengzhou, ktorá sa nachádza v čínskej provincii Henan. Zábery ukazujú kolumbijský druh opice, ktorá stojí pri sklenenej stene a oboma rukami drží veľkú skalu. Diváci boli šokovaní, pričom niektorí okrem sledovania stihli tento moment aj natočiť.

Jeden z turistov, pán Wang, sa k danému incidentu vyjadril takto: „Opica spočiatku brúsila kameň a potom ním začala biť o sklo. Keď ho rozbila, veľmi sa zľakla, no neskôr sa opäť vrátila, aby skontrolovala situáciu.“ Zamestnanec zoo pre média povedal toto: „Táto opica je iná ako iné opice. Ona totiž vie, ako používať nástroje. A vie ich použiť aj na rozbitie vlašských orechov. Keď kŕmime vlašskými orechami ostatné opice, tie ich vedia len rozhryznúť. Ale nikdy predtým sa nestalo nič podobné. Je to tvrdené sklo, takže by sa aj tak nikdy nedostala von. Potom, čo sa to stalo, sme odniesli všetky kamene a iné predmety, ktoré by mohli slúžiť ako zbraň.“

Zamestnanec dodal, že sklo bude vymenené a zvýšia hliadky, aby sa už žiadne zviera nepokúšalo zo ZOO uniknúť. A tu je už spomínané video:

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre