7 vecí, ktoré robia sociálni introverti a ktorým väčšina ľudí nerozumie

5809

Sociálni introverti sú mätúca banda. Od prírody sú introvertní, čo znamená, že sa radi obracajú na svoje vnútorné ja, aby spracovali svoje myšlienky, pocity a emócie. A predsa sociálni introverti sa tiež radi stýkajú – ale s malými rozdielmi. Nemajú radi veľké davy ľudí, ale skôr malé a intímne stretnutia rovnako zmýšľajúcich duší. Práve tento paradox medzi užívaním si spoločenských stretnutí a priťahovaním sa k samote robí sociálnych introvertov tak ťažko pochopiteľnými pre ostatných. Toto je zoznam od sociálnehointroverta, ktorý Vám pomôže pochopiť túto zaujímavú skupinu.

Cenia si socializáciu

Zdroj: pexels/ Picha

Veľa z nás má mylnú predstavu o sociálnych introvertoch. Oni sa stretávajú radi. Len sa im nechce zapájať do povrchných a plytkých interakcií. Nepozývajte ich teda na super populárny event, o ktorom všetci hovoria. Nemajú záujem pretancovať noc na elektronické beaty v miestnom klube. Radi sa však stratia v hodinách hlbokej a zmysluplnej konverzácie. Chccú ísť a spoznávať svet po boku rovnako zmýšľajúcich ľudí, ktorí oceňujú rôzne typy kultúr. Vyhľadávajú možnosti ako vyskúšať nové veci a zažiť radosť z učenia a rastu s ostatnými.

Chcú niečo hlbšie a zmysluplnejšie

Zdroj: canva

Toto je kľúčový bod. Introverti prirodzene hľadajú inšpiráciu vo svojom vnútri. Premýšľajú a analyzujú, čo sa deje hlboko v nich. Robia veci tak, aby im dávali zmysel. Majú pochopenie pre hlbší zmysel života. Sociálni introverti chcú zdieľať tento hlboký význam s ostatnými. Želajú si zažívať interakcie, ktoré prehovoria k ich duši a rozžiaria ich z hĺbky. Museli si určiť svoje hranice, pokiaľ ide o socializáciu. Stanovili si hranice, pretože…

Sú veľmi citliví na povrchnosť

Zdroj: pexels/ Artem Podrez

Žijeme v povrchnom svete. Nie sú to len sociálne médiá, ktoré prinášajú toľko povrchnosti, hoci práve tie sú je hlavnými vinníkmi. Je to oveľa hlbšie. Sme uväznení v konzumnej kultúre. Nadnárodné korporácie nás „kŕmia“reklamami, ktoré nám hovoria, že riešenia našich problémov možno nájsť nákupom nových vecí, oblečením podľa najnovších trendov, jazdou na najlepších autách alebo skvelým novým účesom. Introverti si viac uvedomujú povrchnosť sveta a dokážu sa proti nej postaviť. Ich hlavnou obranou proti povrchnosti sveta je schopnosť pozerať sa dovnútra a reflektovať. Hlboko sa zamýšľajú nad hodnotami a nad tým, čo skutočne od života chcú. A stretávajú sa s ostatnými, ktorí majú podobné hodnoty. Pre sociálneho introverta nie je nič vzrušujúcejšie ako nájsť niekoho, kto zdieľa tie isté hodnoty. Vtedy sú schopní otvoriť svoje srdcia a mysle a veriť, že socializácia prinesie do života úroveň pohodlia a spokojnosti.

Vedia byť zábavní a temperamentní

Zdroj: pexels/ Helena Lopes

Neintroverti sa na nich pozerajú a myslia si, že sú nudní. Predpokladajú, že sa nevedia zabávať. Aká veľká chyba. Aj keď im trvá chvíľu dlhšie kým sa „oťukajú“, akonáhle cítia hlbšie spojenie, dokážu sa uvoľniť.Rozhodne môžu ísť za dobrodružstvami a objavovať svet. Dokonca aj pretancovať celú noc v miestnom kubánskom bare. Ak nie ste introvert, pravdepodobne nebudete mať možnosť vidieť túto ich stránku. Ale im to neprekáža. Radšej si počkajú, kým s niekým pocítia spojenie, a až potom ukážu svoju pravú a živú stránku.

Dokážu sa rozprávať aj celú noc

Zdroj: pexels/ Ron Lach

Ako introverti môžu byť občas ticho. Darí sa im v samote. Ale v skutočnosti pre nich neexistuje úžasnejšia vec, ako keď stretnú spriaznenú dušu a stratia sa s ňou v nekonečnom rozhovore. Pravdepodobne začnú zdieľaním niektorých tajných túžob pre komplikovaný život, ktorý žijú. Budú zdieľať príbehy o veciach, ktoré sa stali v minulosti a o ktorých ešte nikdy nikomu nepovedali. Budú hovoriť o tom, aké sú ich jedinečné hodnoty a perspektívy. A radi sa dozvedia o osobe, s ktorou sú. Čím sa podobajú, ale aj čím sú odlišní. Milujú rozhovory na celú noc. Jedinou podmienkou je, aby mal rozhovor čo najhlbšiu úroveň.

Radi sa učia o rôznych ľuďoch

Zdroj: pexels/ cottonbro studio

Introverti si po väčšine uvedomujú a vážia, že majú „staré“ a komplikované duše. Vďaka tomu majú úplne iné a výnimočné pochopenie pre ďalších komplikovaných jedincov, a aj to z nich robí veľmi vnímavých a dobrých poslucháčov. Majú túžbu ísť do hĺbky a vidieť, čo ľudí robí takých, akí sú. Radi sa učia o rôznych ľuďoch. Väčšina sociálnych introvertov je na tom rovnako. Inšpirujú sa príbehmi. Vážia si, že ľudia zvládajú životné výzvy a neustále napredujú. Majú veľa empatie pre rôznorodosť ľudských skúseností.

Nadväzujú spojenie s ostatnými na základe spoločných hodnôt

Zdroj: canva

Introverti často hľadajú zmysel svojho života. Definujú ho v súlade s hlbším súborom hodnôt. Radi sa spájajú s ostatnými, ktorí zdieľajú rovnaké hodnoty a majú podobný zmysel života. Ide o to, že všetci máme svoj vlastný jedinečný životný účel. Existujú však spoločné znaky, ktoré niektorých ľudí spájajú. Sociálni introverti milujú, keď stretávajú ľudí, ktorí zdieľajú ten istý cieľ. Vedia, že toto sú najhlbšie ľudské spojenia, aké je možné v živote zažiť.

Zdroj

Kristína Vait
Milujem knihy, psychológiu, zvieratá a písanie. Inšpiráciu a energiu čeprám z prírody a skvelých ľudí, ktorí ma obklopujú
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre