Šokujúca štatistika odhalila, že v rozmedzí 7 rokov spáchalo vo Veľkej Británii samovraždu vyše 300 sestričiek!

528

Na internetových stránkach sa objavila skutočne šokujúca správa. Čísla totiž ukázali, že viac ako 300 sestier spáchalo v rozmedzí 7 rokov samovraždu! Túto informáciu zverejnil Úrad pre národnú štatistiku.

Ide totiž o to, že až 304 sestier, ktoré pracovali pre NHS (národná zdravotná služba) vo Veľkej Británii, si medzi rokmi 2011 a 2017 siahlo na život. Rok 2014 bol ten najhorší, pretože počas neho si každý týždeň siahla na život jedna zdravotná sestra. Táto štatistika je však v protiklade s pomerne nízkym počtom samovrážd medzi zdravotníckymi pracovníkmi mužského pohlavia.

nurse fotografia
Foto od DarkoStojanovic

Za týmito číslami sa skrýva mnoho zložitých dôvodov, no niektoré z nich sú spoločné pre všetkých zdravotníkov. Pracovná záťaž a charakter práce, ktorý ich núti pravidelne sa zaoberať traumatickými udalosťami, sú jedne z hlavných dôvodov, prečo majú zdravotné sestry duševné problémy. Ďalším dôvodom uvedeným v správe je, že ľudia, ktorí pracujú v zdravotníckom priemysle majú viac informácií o metódach samovraždy, ako aj lepší prístup k drogám. Ani ich nízke mzdy neprospievajú k duševnej rovnováhe. Výplata zdravotnej sestry z írska sa len nedávno stala vírusovou. Podelila sa totiž o ňu na sociálnych sieťach. Ako zdravotná sestra v hornej časti platovej tabuľky zarobila sestra 1 100€, čo je na tamojšie podmienky skutočne málo.

 

Vysoká škola pre zdravotné sestry, ktorá je aj najväčšou ošetrovateľskou úniou na svete uviedla, že podmienky sa pre týchto pracovníkov len zhoršujú. Ministerstvo zdravotníctva a sociálnej starostlivosti pre agentúru Mirror uviedlo: „NHS čoskoro uvedie svoju odpoveď na odporúčania, ktoré zlepšia podporu duševného zdravia zamestnancov, vrátane k ich lepšiemu prístupu k linke pomoci.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre