Šokujúce objavy, kedy ľudia našli masové hroby, múmie aj odrezané nohy v teniskách

3932

Nikto si neželá nájsť mŕtvolu. Takýto zážitok si človek navždy zapamätá. Po objavení mŕtvoly prídu na rad archeológovia, policajti, či vyšetrovatelia, podľa toho ako staré sú ľudské pozostatky. Vždy sa snažia zistiť, prečo obeť zomrela a kto ju pripravil o život, prípadne, akým spôsobom. Niektoré príbehy, ktoré rozpovedali ľudské pozostatky sú viac než desivé.

Detský masový hrob

pixabay.com, CC0

Jeden s nastrašnejších objavov našli archeológovia na juhu Izraela. V antickom prístavnom meste Ashkelon našli masový hrob so stovkami tiel. Ešte desivejšie bolo zistenie, že ide o bábätká. Podľa všetkého ide o kostry z obdobia Rímskej ríše. Doteraz sa historikom nepodarilo odhaliť, prečo niekto deti vyvraždil.

Bezhlaví Vikingovia

Na začiatku júna roku 2009 čakalo na archeológov opäť prekvapenie. V prístavnom mestečku Weymoutn v Anglicku sa pri budovaní cesty objavil hrob s ľudskými pozostatkami. V masovom hrobe sa našlo 54 bezhlavých kostier a 51 lebiek. Podľa všetkého išlo o Vikingov a vedci sa domnievajú, že to boli potrestaní zradcovia.

Kostry Jacka Rozparovača

pixabay.com, CC0

Keď niekto objaví ľudské telo, je to šok. Ale to, čo sa stalo po podrobnejšom skúmaní pozostatkov štyroch múmií zo Škótska, zaskočilo aj skúsených archeológov. Podľa podrobného rozboru pozostatkov nešlo o telo jednej osoby. Múmie boli vytvorené z viacerých tiel. Práca bola taká perfektná, že na prvý pohľad si to na múmiach nikto nevšimol.

Pozostatky ľudských nôh

pixabay.com, CC0

Za jedným z najkrutších zločinov za posledných niekoľko rokov by sme museli zájsť až do Kanady, presnejšie do Britskej Kolumbie. Od roku 2007 sa tu našlo najmenej šestnásť odrezaných nôh s bežeckou obuvou. Všetky nohy sa našli na pobreží. Napriek tomu, že niektoré obete sa aj podľa nohy podarilo identifikovať, vraha dodnes nechytili a nikto nevie prečo niekto vraždil ľudí a odrezával im nohy v teniskách.

Zamrznuté obete rituálov

Sopka Llullaillaco v Argentíne odhalila v roku 1999 ukrutnosti, ktoré páchali Inkovia na deťoch. Archeológovia objavili tri múmie detí, ktoré vrámci rituálu nechali Inkovia umrznúť na smrť. Obetné rituály neboli v Inskej ríši žiadnou výnimočnosťou. Zvyčajne sa takto snažili osláviť výnimočné udalosti alebo odvrátiť prírodnú katastrofu.

Mŕtvy lyžiar

pixabay.com, CC0

V roku 2015 sa objavilo telo kanadského lyžiara Gregoryho Barnesa v talianskych Alpách. Úmrtia lyžiarov v Alpách nie sú samé o sebe zvláštne, v tomto prípade ale išlo o telo lyžiara, ktorého hľadali úrady už viac ako 35 rokov. To, že sa telo našlo, bolo výsledkom zhody okolností. V roku 2015 bolo v Alpách veľmi teplé leto a ľadovec sa roztopil viac ako zvyčajne. Práve tam sa objavilo telo mŕtveho lyžiara. Telo našli aj s dokladmi totožnosti.

Žena v sude

V roku 1906 uvidel muž z Pensylvánie pri opustenej ceste sud z ktorého sa dymilo. Zastavil sa a išiel sa pozrieť, čo sa stalo. Na jeho prekvapenie bola v sude mŕtvola. Neskoršie vyšetrovanie odhalilo, že išlo o ženu, ktorú niekto zavraždil, natlačil do suda, polial benzínom a zapálil. Na krku mala stopy po údere sekerou. Pravdepodobne preto, aby sa zmestila do suda. Identita ženy ostala navždy neznáma.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre