Šokujúce historické prípady incestu. Neuveríte koho sa týkajú.

13266

Incest je vážnym morálnym i etickým poklesom, ktorý sa ale v spoločnosti vyskytoval pomerne často. Čo je snáď najviac zarážajúce – vo väčšine prípadov sa to týkalo vyššie postavených ľudí – panovníkov, umelcov, skrátka len málokedy do toho boli “zatiahnutí” úplne obyčajní ľudia. Zväčša išlo o prípad, kedy si bratranci brali sesternice, výnimočne strýkovia netere a ešte zriedkavejšie bratia svoje sestry. Incest v histórie ale nebol ani zďaleka niečím nezvyčajným. 

Nemôžeme ani tvrdiť, že vždy bolo dôvodom, pre ktorý k incestu došlo, snaha o zachovanie majetku v rukách istej vplyvnej rodiny. Dôvody boli totiž naozaj rozmanité. 

Aby sme sa ale nedržali len na úrovni histórie, aj v súčasnosti žije veľa slávnych postáv v incestnom vzťahu (alebo sa v ňom aspoň na krátky čas počas svojho života ocitli). Je však ťažké to niekomu “dokázať”, pretože nikdy neexistovalo niečo také ako oficiálna databáza alebo záznam, kto si koho vzal. 

Preto aj osobnosti, ktoré uvedieme v tomto zozname sa tu ocitli na základe aspoň neoficiálnej dokumentácie alebo “všeobecne známeho faktu “. 

Kleopatra sa vydala za oboch svojich bratov

Zdroj: shutterstock

Kleopatra, egyptská faraónka, sa jedného času vydala za oboch svojich bratov Ptolemaia XIII. i Ptolemaia XIV. Presne tak to bolo v súlade s kráľovskou tradíciou panujúcou v Egypte. Ďalšou súčasťou tradície bolo, že mohla jedného z nich alebo aj oboch pripraviť o život. 

Charles Darwin sa oženil so svojou sesternicou

Zdroj: wikimedia common

Charles Darwin predstavil svetu teóriu evolúcie. Tým zaplátal veľkú dieru v oblasti ľudského poznania týkajúceho sa biológie. Aj napriek jeho inteligencii a vedomostiam si sám vzal svoju sesternicu Emmu Wedgwoodovú, s ktorou mal aj dcéru – tá sa narodili s abnormalitami, ktoré sa dali ako inak pripísať príbuzenskému vzťahu medzi jej rodičmi. 

Manžel kráľovnej Viktórie bol jej bratrancom

Zdroj:wikimedia common

Medzi kráľovnou Viktóriou a princom Albertom išlo o skutočne veľkú a hlbokú lásku. Vedeli ste ale, že sa jednalo o bratranca a sesternicu? Spolu mali deväť detí, ktoré sa tiež dostali do incestných manželstiev. Kráľovná Viktória totiž verila, že tak zabezpečí mier a prosperitu na celom kontinente. 

Albert Einstein sa oženil so svojou sesternicou

Zdroj: wikimedia common

Albert Einstein sa oženil so svojou sesternicou Elsou Lowenthal krátko po rozvode so svojou prvou manželkou, ktorú spoznal ešte počas svojho štúdia. Spolu mali aj deti, no mnohí považujú práve Elsu za jeho najväčšiu lásku a podporu – pomohla mu vrátiť sa k zdraviu po ťažkej chorobe. V roku 1917 dokonca spolu emigrovali do Ameriky ako utečenci (po tom, čo sa v Nemecku k moci dostala nacistická strana). 

Cisár Claudius sa oženil so svojou neterou

Rímsky cisár Claudius sa oženil so svojou neterou Agrippinou, aby jej syn Nero mal právo na trón. Agrippina potom údajne Claudia zavraždila, a tak sa jej syn Nero stal vodcom Rímskej ríše.

Chulalongkorn sa oženil so štyrmi nevlastnými sestrami

Zdroj: wikimedia common

Panovník Chulalongkorn splodil počas svojho života až 77 detí! Nie všetky pochádzali z incestného vzťahu, ale značný počet naozaj pochádzal z jeho spojenia s manželkami, ktoré boli zároveň jeho nevlastné sestry.

Edgar Allan Poe sa oženil so svojou 13-ročnou sesternicou

Zdroj: wikimedia common

Druhé manželstvo Edgara Allana Poea bolo medzi ním a jeho sesternicou. Ďalšou zarážajúcou informáciou je, že v čase, keď sa brali, mala jeho sesternica Virginia Eliza Clemmová len 13 rokov (on mal v tom čase 27).

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre