Španielsko je veľmi obľúbenou destináciou medzi Slovákmi. Nie divu, táto krajina toho ponúka naozaj veľa a Andalúzia resp. cieľove mesto Malaga nie sú žiadnou výnimkou.

malaga fotografia
Foto od Pexels

Práve teraz si zaobstarajte spiatočné letenky do regiónu Andalúzia len za cenu 20€! Poletíte však z Viedne priamo do Malagy. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair resp. laundamotion.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín od 16.1. – 23.1.2019. Viac na stránke ryanair.

Batožina:

Keďže ide o lety spoločnosti Laudamotion, v cene letenky si so sebou môžete zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10 kg + 1 menšiu tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Malaga?

– K hlavným a najznámejším atrakciám patrí Picassove múzeum v Palacio de Buenavista, kde môžete obdivovať svetoznámu zbierku jeho obrazov. Milovníci umenia si tam určite prídu na svoje.

– Malaga je jedným z najstarších miest na celom svete. Centrum turistickej oblasti Costa del Sol založili Feničania už v roku 770 pred n.l. Pamiatok na obdivovanie je tam viac než dosť.

malaga costa del sol fotografia
Foto od Robert.Pittman

– Katedrála Malaga – nemusíte za ňou ďaleko chodiť. Ide o krásnu a jedinečnú katedrálu, ktorej výstavba trvala až 250 rokov a ešte stále nie je dokončená. Na fasáde nájdete rôzne architektonické štýly od gotického, cez renesanciu až po barok.

– V tomto meste sa zachovali veľmi vzácne historické pamiatky, ktoré približujú arabskú minulosť. Jedna z najzaujímavejších je pevnosť Alcazaba, ktorá bola postavená v maurskom štýle a určite stojí za vašu návštevu.

– Alebo taká pevnosť Castillo de Gibralfaro stojaca na vyvýšenom mieste je taktiež skvelým zážitkom. Výstup k nej si vyžaduje turistiku, no už v polovici kopca si môžete vychutnať vyhliadku s krásnym výhľadom na celé mesto.

malaga castillo de gibralfaro fotografia
Foto od Bogdan Migulski

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Pár ďalších tipov:

Ak sa rozhodnete navštíviť Malagu, vedzte, že máte k dispozícii aj nášho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť. Malaga vám ponúka veľmi veľa a ak sa chcete lepšie zorientovať, prečítajte si rôzne tipy a rady, napr. ako a kde sa ubytovať, čo rozhodne vidieť, akú dopravu použiť alebo čo ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť