Špecifické pracovné požiadavky, ktoré vás prinútia brať bezpečnosť a pracovné oblečenie vážne

510

Bezpečnosť pri práci je často podceňovaná, najmä ak profesiu vykonávame roky a ide o rutinu. Avšak na pracoviskách prichádza denne k úrazom, z ktorých mnohé majú aj vážne následky. A pritom stačí tak málo. Používať kvalitné pracovné oblečenie a dodržiavať zákonom stanovené predpisy a nariadenia, ktoré majú väčší zmysel, než by ste si mysleli.

1
Andrzej Rostek/Shutterstock.com

Prečo by ste nemali podceňovať bezpečnosť pri práci a ako ju zvýšiť?

Pracovné odevy a ochranné pomôcky vyberané na základe profesie sú základ

 

Profesionálne pracovné oblečenie je v mnohých profesiách povinné. Pracovné odevy a bezpečnostná obuv Strauss vám naozaj poskytnú vyššiu bezpečnosť, ale zároveň sú komfortné a štýlové. Avšak, aby pracovné oblečenie a topánky plnili svoju funkciu tak ako majú, treba si vybrať správne.

 

Ako sa ale líšia pracovné odevy a obuv pre profesie vykonávané vonku od odevov a obuvi pre profesie vykonávané v interiéri?

2
kuzmaphoto/Shutterstock.com

Záleží na tom, akú profesiu vykonávate, oblečenie a obuv do exteriéru bývajú však zvyčajne odolné aj voči poveternostným vplyvom. Nepremokavé oblečenie využijete celoročne, na zimu si určite vyberajte zateplené oblečenie aj obuv. Medzi pracovné odevy do interiéru okrem iného patria aj zdravotnícke či gastro odevy, ale aj remeselné zástery či nohavice odolné voči prerezaniu. Na profesionálnej úrovni sa primárne treba riadiť aj platnými normami a legislatívou z oblasti BOZP.

Prečo používať pracovné oblečenie?

 

Pracovné oblečenie a obuv majú byť v prvom rade bezpečné a odolné, preto by sa pri práci nemalo nosiť to bežné. Ako sa líšia pracovné odevy a obuv z hľadiska materiálu, strihu a funkčnosti?

 

Profesionálne pracovné oblečenie je prispôsobené pracovnému odvetviu, na ktoré je určené. Strih je pohodlný a navrhnutý tak, aby vám pri práci nijako neprekážal, oblečenie neťahalo ani netlačilo. Materiál je samozrejme odolnejší ako pri bežnom oblečení, aby bolo trvácnejšie a lepšie vás ochránilo. Pracovnému oblečeniu nechýbajú ani mnohé vrecká či pútka na náradie aj osobné veci.

 

Značka Strauss má v ponuke aj funkčné oblečenie na voľný čas, ktoré môžete nosiť pri športe alebo nenáročnej práci a majstrovaní. Aj keď je pre Strauss najdôležitejšia ochrana pracovníkov, myslí aj na váš voľný čas, ktorý môžete stráviť v pohodlnom, štýlovom a kvalitnom oblečení.

Stavební robotníci patria do rizikovej skupiny

 

Podľa štatistík Center for Construction Research and Training sa takmer každý stavebný robotník počas svojej kariéry zraní. Pravdepodobnosť úmrtia je pritom až 1:200 a riziko zranenia, ktoré bude mať za následok čiastočnú alebo úplnú invaliditu je až 75 %. Pre hodnoverné štatistiky však nemusíme chodiť až tak ďaleko, pretože aj u nás predstavuje práca na stavbe vysoké bezpečnostné riziko.

3
Olinchuk/Shutterstock.com

Najväčšie ohrozenie zdravia a života pritom predstavujú úrazy následkom pádu. Pád môže byť spôsobený aj nepozornosťou či únavou, ale často ide o klzkú podlahu, nedostatočné osvetlenie, poškodené lešenie, chýbajúce zábradlie a podobne. Neraz sa jednoducho iba podcení bezpečnosť. Práca v oblasti stavebníctva, ale aj poľnohospodárstva, dopravy, ťažby a podobne je vysoko riziková.

 

Znížiť riziko úrazu až o 80 % pritom môže dostatočné varovanie zamestnancov formou bezpečnostných značiek. Ich nadmerné množstvo má za následok to, že si zamestnanci skôr uvedomia, aké riziko im hrozí. Ochrana pri práci sa ale netýka len profesionálov, ale aj domácich majstrov. Ak vás preto čaká renovácia alebo svojpomocná stavba, dbajte na bezpečnosť a používanie ochranných pomôcok, ktoré si môžete v tej najvyššej kvalite a modernom štýle vybrať aj od  Strauss.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.