Spiatočná letenka z Bratislavy do španielskej Girony len za 78€!

214

Girona patrí do autonómnej oblasti Katalánsko. Od Barcelony je vzdialená iba 90 km. Ak chcete spoznať krásy Španielska, momentálne je v ponuke veľmi výhodná cena leteniek.

girona fotografia
Foto od Mario Martí

Teraz si môžete zakúpiť spiatočnú letenku len za 78€! Poletíte spoločnosťou Ryanair priamo z Bratislavy do letoviska v Girone. Viac letov nájdete na stránke Ryanair.

Termín:

Za danú cenu leteniek môžete odletieť napr. v termíne od 15.10. – 22.10.2018. Let trvá okolo dvoch a pol hodín.

Batožina:

V tejto cene si môžete so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou do 10kg. Tá vám bude odobraná a umiestnená do podpalubia. Na palubu si môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo v Girone a okolí?

– Z východnej strany sa dostanete na pobrežie Costa Brava. A na severnej strane, kde je hranica s Francúzskom sa môžete vybrať za turistikou do Pyrenejí.

– Je tam reštaurácia El Celler de Can Roca, ktorá dostala ocenenie za najlepšiu reštauráciu na svete. Dostanete tam ich klasické jedlá, ale aj rôzne iné moderné.

– Tento región je veľmi známy aj vo vinárskom svete. Nájdete tam šumivé víno Cava, ktoré patrí do zbierky významných vín zo Španielska.

girona fotografia
Foto od tgrauros

– Čo sa týka historických pamiatok, keďže hlavná časť mesta je postavená na kopci, pohľad z vrchu si môžete vychutnať počas prechádzky po stredovekých hradbách – Forca Vella.

– Na najvyššom bode mesta sa pýši gotická Katedrála panny Márie. Jedinečná jednoloďová Katedrála sv. Márie je príkladom španielskej gotiky.

– Girone ponúka tiež široké spektrum možností vychutnať si nočný život. Príjemnú zábavu môžete zažiť v priateľských baroch, krčmách, na terasách, hudobných baroch či diskotékach.

girona fotografia
Foto od tgrauros

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Španielska:

V prípade, že sa chystáte na dlhší výlet po Španielsku a budete chcieť zavítať aj do Barcelony alebo Madridu, môžete si o týchto mestách prečítať nejaké zaujímavosti a tipy, ako kde sa ubytovať, čo rozhodne vidieť alebo čo ochutnať a mnoho iného. Sprievodcu mestom Barcelona nájdete na tomto odkaze. A pre mesto Madrid tu.

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre