Spoločnosť Microsoft prijala tie najambicióznejšie environmentálne ciele spomedzi všetkých

408

Spoločnosť Microsoft práve prijala pravdepodobne tie najambicióznejšie environmentálne ciele spomedzi všetkých spoločnosti doteraz. Ich smelé plány sú totiž pre túto planétu nesmierne cenné.

microsoft fotografia
Foto od geralt

Tento týždeň spoločnosť oznámila, že do roku 2030 bude pracovať na tom, aby bola uhlíkovo negatívna. Okrem toho plánuje do roku 2050 odstrániť všetok uhlík, ktorý kedy emitovali do ovzdušia a ovplyvnili tak životné prostredie – buď priamo, alebo spotrebou elektrickej energie, a to od svojho založenia v roku 1975. Technológia potrebná na dosiahnutie smelých cieľov je však drahá alebo nie je bežne dostupná, preto spoločnosť zriaďuje aj fond vo výške 1 miliardy dolárov, ktorý je určený na vývoj technológií v oblasti klímy pre zvyšok sveta.

Zavádzame iniciatívu na používanie technológie spoločnosti Microsoft, aby sme našim dodávateľom a zákazníkom na celom svete pomohli znížiť uhlíkové stopy. Pomôžeme novým fondom určeným na inováciu klímy v hodnote 1 miliardy dolárov na urýchlenie globálneho rozvoja technológií pre zníženie, zachytávanie a odstraňovanie uhlíka. Začiatkom budúceho roka urobíme z redukcie uhlíka výslovný aspekt procesov obstarávania pre náš dodávateľský reťazec. Náš pokrok vo všetkých týchto oblastiach bude uverejnený v novej výročnej správe o udržateľnosti životného prostredia, v ktorej podrobne uvedieme vplyv na emisie a zníženie emisií. A nakoniec, všetka táto práca bude podporovať verejnú politiku, ktorá urýchli možnosti znižovania a odstraňovania uhlíka,“ napísal Brad Smith na firemnom blogu.

Foto od Facebook

Spoločnosť Microsoft je už od roku 2012 uhlíkovo neutrálna – to znamená, že investovali do dostatočného množstva projektov obnoviteľnej energie a kompenzácií uhlíka na vyrovnanie emisií, ktoré sami vytvárajú. Začali tiež účtovať interné poplatky svojim obchodným jednotkám za emisie skleníkových plynov. Smith hovorí, že spoločnosť teraz začne svoj plán trvalej udržateľnosti získavaním všetkej svojej elektriny z obnoviteľných zdrojov do roku 2025. Potom plánujú stať sa uhlíkovo negatívnymi tým, že odstránia väčšie množstvo uhlíka z atmosféry, ako ho vytvoria.

„Aj keď svet bude musieť dosiahnuť nulovú čistú hodnotu, tí z nás, ktorí si môžu dovoliť pohybovať sa rýchlejšie a ísť ďalej by to mali robiť. Preto dnes oznamujeme ambiciózny cieľ a nový plán na zníženie a nakoniec odstránenie uhlíkovej stopy spoločnosti Microsoft,“ povedal Smith.

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre