Francúzsko ako krajina je veľmi zaujímavá. A určite to platí aj pre jeho jednotlivé mestá a regióny. Medzi pamätné a krásne miesta rozhodne patrí jednoznačne aj región Provensálsko.

marseille fotografia
Foto od Jeanne Menjoulet

Práve v týchto dňoch si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Marseille len za cenu 19€! Dostaviť sa však musíte na letisko do Budapešti. Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair.

Termín:

Za túto cenu si môžete vyraziť napr. v termíne od 22.1. – 29.1.2019. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Provensálsko?

– Nočný život mesta je podobný tomu parížskemu, samozrejme s trochu inou príchuťou.
Zažijete tam jedinečnú a nezabudnuteľné párty do skorého rána. V ponuke je množstvo výborných nočných klubov.

– Musée d’Histoire de Marseille vám ponúka fascinujúci pohľad na kultúrne dedičstvo mesta. Niektoré výstavy ponúkajú pohľad na obchodnú loď z 3. storočia objavenú na dne mora. Nájdete tu aj fragmenty rímskych stavieb.

Musée d’Histoire de marseille fotografia
Foto od Images by Ophelia

– Marseille je spleť niekoľkých svetov. Barokové fasády nad uličkami plnými života, prístav so svojimi príbehmi a v neposlednom rade stredoveká pevnosť Saint-Jean, ktorá je nasiaknutá atmosférou Stredomoria. Nájdete tam všetko.

– Ochutnajte aj tamojšiu kuchyňu. Napr. tradičná bujabéza musí mať aspoň tri druhy rýb, mušle, dary mora a podáva sa s omáčkou rouille s dokonalým olivovým olejom a šafranom. Traduje sa, že je taká stará ako Marseille, a preto ju musíte ochutnať.

– Nevynechajte ani baziliku Notre Damme na pahorku nad mestom, odkiaľ budete mať krásny panoramatický výhľad. Neďaleko je staré mesto La Panier.

La Panier marseille fotografia
Foto od jean-louis zimmermann

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Niekoľko ďalších tipov pred návštevou Francúzska:

V prípade, že sa chystáte navštíviť aj iné francúzske mesto, napr. Paríž, neváhajte si prečítať nášho sprievodcu, ktorý vám pomôže. Nájdete tam rôzne tipy a rady, napr. čo ochutnať, kde sa ubytovať, čo v meste určite vidieť alebo o doprave. Toto a ešte o čosi viac nájdete na tomto odkaze.

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť