Spoločnosti sa spojili, aby bojovali proti plastovému odpadu a ukázali ľuďom, čo svojim správaním spôsobujú

556

Možno si neuvedomujete alebo sa nad tým nezamýšľate, no aj použitie jednej plastovej vidličky na obede má dramatický dopad na naše životné prostredie. Veď si predstavte, že to urobí ďalšia miliarda ľudí. Takýto obraz je skutočne veľmi desivý. Jednoducho povedané, už teraz sa našou vinou topíme v plastovom odpade.

Zdá sa, že v poslednej dobe sa stále viac ľudí zaujíma o záchranu planéty, pretože si uvedomujú, že environmentálne hrozby sú tu a sú hrozivé. Momentálne sa internetom šíri veľmi zaujímavá výzva #trashtag, ktorá inšpiruje ľudí k tomu, aby sa zapojili do boja o čistejšiu a lepšiu budúcnosť.

Foto od boredpanda

O lepší zajtrajšok sa snaží bojovať aj medzinárodná nezisková organizácia Conservation Society (SSCS), ktorej cieľom je ochrana ekosystémov a ohrozených druhov žijúcich v oceánoch. Spojili sa s Tribal Worldwide São Paulo a reklamnými agentúrami DDB Guatemala, aby mohli zrealizovať šokujúcu kampaň zameranú na zvyšovanie povedomia o plastickom odpade.

Foto od boredpanda

3D plagáty zobrazujú dva morské živočíchy – korytnačku a tuleňa, ktoré trpia desivými následkami nedbalo vyhodených plastov. Sú veľmi silné a nesú aj otvorenú správu: „Plast, ktorý používate, doslova mučí oceány“. Nanešťastie, každá malá a nepremyslená ľudská činnosť môže spôsobiť obrovské škody aj bez toho, aby sme si to uvedomili. V tejto kampani sa snažia aspoň čiastočne napraviť túto situáciu tým, že oslovia čo najvyšší počet ľudí a zvýšia tým povedomie. „Aj malými krokmi môžeme prispieť k vydarenému výsledku,“ povedal riaditeľ Tribel Worldwide Guiga Giacomo. „Vedci varujú, že v roku 2050 bude v oceánoch viac plastov, ako rýb v mori,“ informoval zakladateľ a prezident námorníctva – Paul Watson. Je to skutočne alarmujúci stav!

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre