Zaujímavosti o Starbucks káve, ktoré si nevedel

1012

Otestujte si svoje znalosti o káve pomocou zábavných faktov Starbucks. Už viac ako 50 rokov si vychutnáva svet kávu od tejto značky. Tu je desať vecí, ktoré ste možno o Starbucks nevedeli – od skutočného príbehu za logom sirény Starbucks, jedinečných umiestnení obchodov až po výhru Grammy a ďalšie.

1. Vznik názvu

Spoluzakladatelia Gordon Bowker, Jerry Baldwin a Zev Siegl otvorili prvý Starbucks na Pike Place Market v Seattli 30. marca 1971. Názov bol inšpirovaný slávnym románom autora Hermana Melvilla Moby-Dick (Starbuck bolo meno prvého dôstojníka na lodi, Pequod). Po vymyslení názvu nasledovalo vytvorenie loga. To čo si nevedel o tejto značke sa dnes dozvieš v tomto článku.

 

2. Ako vzniklo logo?

Pri prehľadávaní starých námorných kníh na nich zavolala tajomná námornícka postava, dvojchvostá siréna, ktorá je v logu dodnes. Starbucks má dve spojenia s námorným svetom, Seattle je prístavné mesto a káva často cestuje na veľké vzdialenosti cez vodu, aby sa k nám dostala. V priebehu času Starbucks urobil v logu niekoľko úprav, ale zostáva rovnako príťažlivé ako kedykoľvek predtým. Dnes si už ani nevieme predstaviť, žeby malo logo vyzerať inak.

Zdroj: Starbucks

3. Víťaz Grammy

V roku 2004 sa Starbucks a Concord Records spojili, aby koprodukovali, predávali a distribuovali prelomový album s Rayom Charlesom „Genius Loves Company“. V čase, keď duetové albumy neboli samozrejmosťou, Charles bol spárovaný s legendárnymi hosťujúcimi umelcami vrátane Norah Jones, Diany Krall, Jamesa Taylora, Eltona Johna, Willieho Nelsona a Bonnie Raitt. Prelomový album získal osem cien Grammy®, vrátane albumu roka a nahrávky roka, a získal multiplatinový certifikát s celosvetovým predajom viac ako 5 miliónov kópií.

4. Starbucks má vlastnú kávovú farmu 

Toto je jedna z mnohých pozitívnych zaujímavostí. Áno, Starbucks vlastní kávovú farmu a vy môžete absolvovať (virtuálnu) prehliadku! Hacienda Alsacia, zakúpená v roku 2013, je 240-hektárová kávová farma nachádzajúca sa v Kostarike, ktorá slúži ako fungujúca farma, ako aj globálne výskumné a vývojové zariadenie Starbucks. Kostarická káva je súčasťou základnej ponuky Starbucks od jej otvorenia v roku 1971. V roku 2018 Starbucks predal limitovanú edíciu balenej kávy Hacienda Alsacia s jedným pôvodom zákazníkom po celom svete.

Zdroj: Pexels

5. Jedinečné Starbucks kaviarne

S viac ako 33 000 obchodmi po celom svete ponúka každý obchod Starbucks komunite, ktorej slúži, niečo jedinečné – od miestne inšpirovaného umenia a tovaru až po dizajn obchodov a skúsenosti, ktoré ho odlišujú. Starbucks otvoril za posledných 50 rokov niekoľko jedinečných miest, vrátane:

  •  Zámku v Prahe
  •  V banke v Amsterdame
  •  V predajni starých áut v Seattli
  •  V obchodoch pre ženy v Indii
Zdroj: Pexels

Zdroj

 

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre