Starobylé mesto Hegra bolo nedotknuté 2 000 rokov, no teraz ho otvorili turistom

1358

Mesto Hegra ukrýva až 111 monumentálnych hrobiek, ktoré siahajú až do prvého storočia pred naším letopočtom. A po celých 2 000 rokoch bude mesto nachádzajúce sa v Saudskej Arábii sprístupnené turistom. Doteraz slúžilo toto miesto ako mimoriadne dôležité archeologické nálezisko pre výskumníkov, ktorí sa snažia odhaliť tajomstvá starovekej ríše.

1 20

Kedysi išlo o mesto s rušným obchodným uzlom kráľovstva zvaného Nabataean. Je to miesto s úžasnou architektúrou vytesanou doslova do skaly. Je veľmi podobné ako mesto Petra v Jordánsku. Hegra je však mimoriadne jedinečná a nájdete tam prvky asýrskej, egyptskej či fénickej kultúry. Navštíviť takúto atrakciu bude pre turistov dozaista nezabudnuteľné.

2 21

O civilizácii Nabatejcov sa verilo, že ide o nomádov obývajúcich púšte ešte predtým, ako si vybudovali vlastnú fungujúcu ríšu. Nabatejci boli veľmi dobrí v obchodovaní. Títo ľudia dodávali všetko, od korenia, zázvoru, cukru až po kadidlo a myrhu. Všetky tieto komodity boli v tej dome mimoriadne vysoko cenené, a preto ich kráľovstvo rýchlo prosperovalo. Táto ríša mala veľký vplyv od 4 storočia pred našim letopočtom až po 1. storočie nášho letopočtu. Avšak s nástupom Rímskej ríše sa to zmenilo.

3 9

Nabatejci vplyvom Rímskej ríše postupne stratili územia súčasnej Sýrie, Izraela, Jordánska, časti Saudskej Arábie a tiež Egypta. Avšak, o tejto zaujímavej ríši sa vie len veľmi málo. Aj preto je mesto Hegra také vzácne a vedci sa teraz prostredníctvom neho snažia zistiť čo najviac informácii z daného obdobia a celkovo o ríši.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.