20 znakov, že ste rebel, ktorému nezáleží na tom, čo si myslia ostatní

3744

Máte problém prispôsobiť sa nezmyselným pravidlám spoločnosti? Riskujete v živote, aby ste sa dostali ďalej?Potom ste pravdepodobne rodený rebel. Rebeli sa neboja skúšať nové veci ani vyčnievať z davu. A napriek tomu, čo si mnohí ľudia myslia, byť rebelom nie je zlá vec. Koniec koncov, sú to často rebeli, ktorí posúvajú spoločnosť dopredu a objavujú nové spôsoby, ako robiť veci.

Vždy chcete vyniknúť – v dobrom aj v zlom

3 51
Zdroj: canva

Rebelské povahy si užívajú vyčnievanie z davu. Chcú byť nápadní, pozoruhodní a zapamätateľní. Je nudné robiť to isté ako všetci ostatní. To je dôvod, prečo rebeli často skúšajú nové veci a riskujú v živote, aj keď to nie vždy stojí za to. Napríklad život Steva Jobsa je príbehom o niekom, kto v skutočnosti nezodpovedal predstavám spoločnosti o úspechu. A napriek tomu dokázal vyčnievať z davu a stať sa jedným z najväčších inovátorov v histórii moderných technológií. Je to preto, že sa nebál riskovať a vyčnievať z davu.

Vždy experimentujete s rôznymi spôsobmi, ako žiť svoj život

Môžete si užiť zábavu pri experimentovaní s módou, hudbou, umením alebo inými formami vyjadrenia. Alebo by ste mohli radi skúšať nové reštaurácie a jesť rôzne jedlá. Toto je ďalšia vec, ktorá rebelov odlišuje od davu – vždy experimentujú s rôznymi spôsobmi života. Keď ste rebel, nechcete zostať pri starých veciach, ktoré robia všetci ostatní. Chcete žiť život podľa svojich predstáv a zistiť, čo je pre vás najlepšie.

Nezaujíma vás, čo si o vás myslia ostatní

4 36
Zdroj: canva

Nebojíte sa, že vás ostatní budú posudzovať alebo kritizovať. V skutočnosti vás nezaujíma, čo si o vás myslia ostatní – aj keď si robia srandu z vašich divných koníčkov alebo rozhodnutí. Pretože ako rebel viete, že nie je dôvod prispôsobiť sa očakávaniam a pravidlám spoločnosti. Rebeli majú špecifickú osobnosť, ktorá im pomáha vyčnievať z davu. Zvyčajne sú odvážni a sebavedomí, aj keď ich ostatní považujú za hrozbu pre spoločnosť kvôli ich schopnosti ignorovať stereotypné škatuľky. Nemajú strach robiť rozhodnutia bez ohľadu na to, čo hovoria iní ľudia. Rebeli sa často stávajú vodcami a vzormi pre iných ľudí. Inšpirujú ostatných, aby nasledovali ich príklad a bojovali za to, v čo veria.

Odmietate brať kritiku od ostatných vážne

Sú dva spôsoby, ako sa vysporiadať s kritikou: buď môžete pozorne počúvať, alebo ju môžete úplne ignorovať.Ako rebel sa pravdepodobne až tak nestaráte o to, čo ostatní hovoria o vašich rozhodnutiach alebo činoch. Nezáleží vám na tom, či sa vám ľudia smejú alebo si z vás robia srandu. Ako rebel viete, že neexistujú žiadne dôvody na to, aby ste sa prispôsobili tomu, čo spoločnosť očakáva. Vy ste ten, kto definuje svoj vlastný život a chcete sa oslobodiť od spoločenských očakávaní.

Určite máte silný zmysel pre individualitu

5 26
Zdroj: canva

Rebeli majú svoj vlastný zmysel pre individualitu. Majú výraznú osobnosť, ktorá je schopná stáť samostatne. A nikdy sa neuspokoja s tým, že budú žiť rovnaký život ako všetci ostatní. Nesledujú trendy a skupinovú mentalitu. Často nájdete rebelov, ktorí žijú na vidieku, robia si svoje a pochodujú v rytme vlastného bubna.Tento štýl života im vyhovuje, pretože nechcú zostať pri veciach, ktoré robia všetci ostatní.

Nebojíte sa uraziť ostatných

Vôbec sa nesnažíte potešiť ľudí – jednoducho robíte, čo chcete, hovoríte, čo chcete a žijete tak, ako chcete.Nechcete nikoho naštvať, ale nechcete byť nútení dodržiavať ich pravidlá. Koniec koncov, mnohí ľudia radi taja svoje názory alebo sa vyhýbajú tomu, aby povedali čokoľvek kontroverzné, čo by mohlo potenciálne uraziť ostatných okolo nich. Ale rebel hovorí to, čo si naozaj myslí. Život je príliš krátky na to, aby ste skrývali svoje pocity.

Pomerne často vystupujete mimo svoju komfortnú zónu

6 26
Zdroj: canva

Ste ochotní zažiť nové veci, robiť chyby a zistiť, čo je pre vás v živote najlepšie. To je dôvod, prečo radi vykročíte zo svojej komfortnej zóny, aj keď to môže byť niekedy desivý zážitok. Ste ochotní sa presadiť a uvidíte, čo je vonku. Toto je spôsob myslenia, ktorý rebelov odlišuje – sú otvorení všetkému, čo im život prinesie a vedia, že ak zostanú v škatuľke, nemôžu uspieť.

Je vám jedno, či máte zlú povesť

Ste ochotní robiť rozhodnutia, ktoré môžu spôsobiť, že ľudia o vás budú hovoriť. Je to preto, že robíte to, čo považujete za správne, nie to, čo je v súlade s krabicou, v ktorej spoločnosť chce, aby ste žili. Máte rebelský postoj, ktorý vás motivuje robiť rozhodnutia a konať bez ohľadu na to, čo hovoria ostatní. To je dôvod, prečo vám nezáleží na tom, či máte zlú povesť alebo či vás iní súdia alebo kritizujú. Vašou hlavnou prioritou je byť hrdý na to, kto ste. Na tom, čo si o vás myslia ostatní, jednoducho nezáleží.

Nebojíte sa spochybňovať systém

Možno máte vášeň pre zmenu a zlepšovanie vecí vo vašej oblasti (alebo dokonca vo vašom vlastnom živote).A keďže ste rebel, nebojíte sa spochybniť zavedený systém. Možno nie ste spokojní s tým, ako sa veci majú a chcete pracovať na ich zmene. Rebeli často prispievajú spoločnosti, či už prostredníctvom pomoci iným ľuďom alebo poskytovaním riešení spoločenských problémov. Nebojíte sa spochybniť systém tým, že proti nemu budete hovoriť. A nebojíte sa vyniknúť a byť iný – chcete žiť podľa svojich podmienok, nie podľa podmienok stanovených spoločnosťou.

Nemyslíte si o sebe ani o druhých veľa

7 26
Zdroj: canva

V skutočnosti od ľudí veľa neočakávate ani neprejavujete veľký záujem o svoju povesť, ale ku každému ste úctivý a priateľský. Máte tendenciu byť pokorní vo svojich myšlienkach a činoch. Nemáte žiadne negatívne myšlienky o sebe alebo o iných, pretože viete, že nie je dôvod súdiť druhých. Všetci sme tu spolu a všetci prechádzame rôznymi okolnosťami v živote. Uprednostňujete rešpektovanie ostatných a zároveň sa zameriavate na svoje vlastné činy a na to, čo môžete ovládať. Chápete, že nemá zmysel byť arogantný. Aj tak nikto z nás naozaj nevie, čo tu na Zemi robí! Ale aj keď nie ste arogantní, ste si istí svojimi schopnosťami.Viete, že zvládnete čokoľvek, čo vám život prinesie, pretože sa nebojíte zaujať stanovisko a žiť podľa svojich predstáv.

Takmer vždy robíte to, čo chcete

Robíte to, čo je najlepšie pre vás a váš vlastný život. Ľudia od vás neočakávajú, že budete dodržiavať ich štandardy a nikdy sa vás nesnažia obmedzovať v tom, aby ste žili po svojom. Ak sa o to pokúsia, rýchlo zistia, že vás nemôžu ovládať, takže sa už ani nebudú obťažovať skúšaním. Ste hrdý človek, ktorý sa nebojí vyniknúť alebo splniť si svoje sny.

Nebojíte sa zmeny

Nebojíte sa zmeniť spôsob, akým robíte veci, aj keď to znamená, že svet uvidí obrovskú zmenu vo vašom živote. V skutočnosti to niektorí ľudia vidia ako veľmi dobrú vec, pretože vedia, ako rastiete a ako sa učíte. Ako rebel chcete naďalej rásť a vyvíjať sa ako človek. Nechcete uviaznuť a prežiť zvyšok svojho života s ľútosťou.

Máte veľký pocit sebavedomia

8 10
Zdroj: canva

Viete, kto ste a nedovolíte, aby vám názory ostatných zasahovali do vášho rozhodovania. Ste si istí sami sebou a svojimi schopnosťami. Nenecháte nikoho a nič stáť v ceste robiť to, čo chcete, kedy chcete alebo ako chcete.

Vždy ste nadšení z toho, čo bude ďalej

Nebojíte sa riskovať, skúšať nové veci a experimentovať s rôznymi situáciami. A vždy máte pozitívny postoj k tomu, čo sa deje vo vašom živote a ako to dopadne. Netrápite sa budúcnosťou; namiesto toho jednoducho čelíte každému dňu s dôverou a vzrušením.

Máte pocit, že ste súčasťou niečoho väčšieho ako ste vy sami

Niekedy sa vám môže zdať, že sa vlastne nemáte na čo tešiť, no potom z ničoho nič zacvakne a vy si uvedomíte, že za tým všetkým je oveľa viac. Zistíte, že všade sú spojenia a aj keď veci môžu byť niekedy vyčerpávajúce, vždy vás niečo motivuje pokračovať v boji. Máte pocit, že ste súčasťou niečoho väčšieho, ako ste vy sami a hoci to môže byť niekedy strašidelné, plne si osvojíte predstavu, že máte na to, aby ste sa pohli vpred.

Byť sám vás nevystraší

9 9
Zdroj: canva

Rebeli sa neboja byť sami. Užívajú si vlastnú spoločnosť. A keď sú sami, vydávajú sa za dobrodružstvami, ktoré chcú a vidia svet okolo seba. Ak ste rebel, pravdepodobne nemáte veľa priateľov. Ale to je v poriadku.Nezáleží vám na tom, že máte veľa ľudí, ktorí zmýšľajú presne ako vy. Vo svojom živote chcete len pár blízkych ľudí, ktorí sú ochotní žiť podľa vlastných predstáv a byť sami sebou.

Odmietate, aby vás menovky iných ľudí definovali

Nebojíte sa byť iní. Nebojíte sa vyniknúť a žiť podľa svojich vlastných podmienok namiesto podmienok, ktoré chcú ostatní. Viete, že nemá zmysel prispôsobovať sa, keď vám ide o oveľa viac. Nedovolíte nikomu a ničomu obmedzovať to, čo si o sebe myslíte alebo ako sa cítite vo svete okolo vás.

Žijete pre nové zážitky a skúsenosti

Milujete nové zážitky. Či už ide o cestovanie do cudzej krajiny alebo len skúšanie niečoho nového. Rebeli sú ľudia, ktorí využijú každú príležitosť, aby sa mohli učiť a rásť. Skúšanie niečoho nového a rozširovanie ich obzoru je to, čo im rozprúdi krv v žilách.

Neriadite sa slepo pravidlami

10 7
Zdroj: canva

Rebeli vedia, že pravidlá sú vytvorené na to, aby sa spochybňovali a častokrát aj porušovali. Rebeli sú tí, ktorí vybočujú z radu a nenasledujú dav. Myslíte za seba, robíte to, čo chcete, a nestaráte sa o to, čo si o vás myslia ostatní. Žijete svoj život bezúhonne a správate sa podľa toho. Nebudete slepo dodržiavať pravidlá, ak vám to nedáva zmysel alebo ak je to v rozpore s vaším morálnym kódexom.

Všetko spochybňujete

11 7
Zdroj: canva

Rebeli sú tí, ktorí spochybňujú všetko. Či už je to spôsob, ako vyzerajú, ako konajú alebo v čo veria, rebeli sú vždy nad vecou a chcú vedieť prečo. Chcete sa len dozvedieť viac o svete okolo vás a viac pochopiť svoje miesto v ňom. Nemyslíte si, že všetko v živote je vymyslené. Chápete, že svet sa neustále mení a rastie a že sa je toho veľa čo učiť.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.