Stále vás niekto nechápe? Je to preto, že ste svojrázna osobnosť

373

Vplyv dnešnej spoločnosti na osobnosť ako takú, z nás robí veľmi neoriginálnych jedincov. Každý chce prehnane cvičiť, každý chce mať dokonalú postavu, chrup, pery, vlasy…Musíte mať správne názory na vybrané témy, musíte chodiť na tie správne miesta, ktoré sú práve „in“ a smutnou realitou je, že v podstate nikoho nezaujíma, či to tak chcete. Či sa vám to naozaj páči. Je to niečo, na čo sú ľudia zvyknutí. Vedia, ako sa k tomu majú postaviť a je to tak pre všetkých jednoduchšie.

Pokiaľ však prejavíte záchvev individualizmu, poviete svoj názor alebo inklinujete k niečomu inému, ako všetci ostatní, môžete ostať nepochopení.

Nie je to vaša vina, ani ich. Tak je nastavená spoločnosť. Byť svojráznym a špecifickým človekom je veľký dar. Keď si teda myslíte, že s vami niečo nie je v poriadku, lebo ste často nepochopení, prinášame 9 znakov svojráznej osobnosti, ktoré vás presvedčia o opaku.

Vaše slová majú váhu

3 69
Zdroj: canva

Ste si vedomí toho, že to, čo poviete má váhu a nepoužívate preto iba prázdne slová. Keď niečo poviete, stojíte si za tým a svoje konanie potvrdzujete činmi. Okolo vás je kopa „žvanilov“, ktorí sa naparujú veľkými rečami, ale keď ide do tuhého, neurobia nič. Celý svoj život ostávajú iba pri tom, že majú plnú „hubu“ rečí. A to je presne ten rozdiel medzi vami a nimi. Máte dokonalé kritické myslenie a preto viete rozpoznať zámery iných ľudí, keď vám niečo hovoria. Kriticky si však zhodnotíte aj svoje vlastné možnosti a na základe toho hovoríte a konáte.

Ste dokonale šťastní vo svojej vlastnej spoločnosti

4 41
Zdroj: canva

Jednou z definícii jedinečnej osobnosti je, že vaše šťastie nezávisí od nikoho iného. Ste dokonale šťastný vo svojej vlastnej spoločnosti a byť sám so sebou vám vôbec nerobí problém. Nepotrebujete neustále utvrdzovanie od ostatných, či to ako žijete a čo robíte, je v poriadku. Viete, že si robíte všetko po svojom a je to takto v poriadku a napĺňa vás to. Táto forma spokojnosti je veľmi magická. Keď ste spokojný sám so sebou, ste tak spokojný aj s inými ľuďmi a oni sa vo vašej prítomnosti tiež cítia dobre.

Vychutnávate si zážitky a skúsenosti

5 47
Zdroj: canva

Všetko, čo vám život prinesie, si viete vychutnať. Chopíte sa každej šance a robíte svoj život lepší a naplnenejší. Je pre vás podstatné si užiť situácie tu a teraz. Nemáte potrebu sa so všetkým chváliť na sociálnych médiách. Tým pádom žijete svoj život naplno, ste spokojný a vždy s úsmevom na tvári. Jasné, že aj vy máte problémy. Každý ich má. Ale dokážete sa na nich pozerať z úplne inej perspektívy a neutápate sa v nich.

Všímate si detaily

6 37
Zdroj: canva

Miestami ste optimistický realista. Čo je úplne v poriadku. Nevšímate si totiž iba to hlavné, čo je každému jasné. Idete do hĺbky a vždy hľadáte, čo sa skrýva pod povrchom. Všímate si detaily, ktoré iných ľudí ani nenapadnú. Veľa sa vypytujete a chcete vedieť viac. Najmä, ak sa o niečo so zápalom zaujímate alebo vás niečo nadchne. Veľa ľudí tým dosť vytáčate. Ale s tým nič nenarobíte.

Ste v pohode ohľadom svojich nedostatkov

7 35
Zdroj: canva

Máte vysoko vyvinutú sebareflexiu, často ju používate a analyzujete samých seba. Poznáte svoje slabé a silné stránky. Pracujete s nimi a posúvate sa na inú úroveň. Vaše silné stránky sa snažíte zdokonaľovať a z tých slabých si nerobíte ťažkú hlavu. Neopúšťate sa vo svojej nedokonalosti, naopak. Svoje negatívne stránky beriete v pohode, miestami až s humorom a predstavujú pre vás výzvu, s ktorou sa dennodenne pasujete.

Váš záujem o druhých je skutočný

8 17
Zdroj: canva

Väčšina ľudí o sebe veľmi rada rozpráva. Vy však radi počúvate. Fascinujú vás iní ľudia a snažíte sa zistiť o nich čo najviac. Nie preto, aby ste ich ohovárali, ale preto, že sa o nich úprimne zaujímate. Chcete poznať ich názory, ich vnímanie sveta okolo nich a iné rôzne detaily. Keď je to potrebné radi im pomôžete. Nakoľko sa o nich zaujímate úprimne, nie len povrchne, častokrát ste jediný, čo im pomôcť dokáže. Je tam samozrejme skrytý bonus aj pre vás. Cez vnímanie a životy iných ľudí, sa snažíte porozumieť aj niektorým veciam vo svojom živote a veľmi vám to pomáha.

Prijímate svoje emócie

9 14
Zdroj: canva

Svojrázne osobnosti nepotrebujú mať nad svojimi emóciami zakaždým 100% – tnú kontrolu. Vedia, že prospešnejšie pre nich je dané emócie prijať a vnímať ich hĺbku. Len tak sa človek naučí svojim emóciám rozumieť a potom s nimi pracovať. Emocionálne inteligencia značne uľahčuje život. Pokiaľ to s nimi viete, nikdy nepocítite, že sú pre vás slabosťou, ale práve zdrojom sily. Nedokážu vás potom nečakane prevalcovať.

Neprenasleduje vás neustály strach

10 14
Zdroj: canva

Strach človeka postupne pohltí a spraví z neho trosku. Ale vás nie. Vy ste iný. Strach v našich mozgoch by mal ohlasovať nebezpečenstvo. Vy to však takto nevidíte. Všetko, čo by vás mohlo vystrašiť alebo vydesiť, je len ďalšia výzva v živote, s ktorou sa potrebujete vysporiadať. Vy vždy nájdete cestu, ako sa so strachom vyrovnať, nie sa mu poddať. Strach je ako burina. Keď sa vo vás raz rozrastie, je veľmi ťažké sa ho potom zbaviť. Ochromuje tak každý jeden aspekt vášho života.

Poznáte svoj životný zmysel

11 12
Zdroj: canva

Jedineční ľudia sú si veľmi hlboko vedomí samých seba. Je to miestami až desivé, ale poznajú sa naozaj takmer dokonale. Tým, že si vychutnávajú život, sú šťastní, vedia spracovávať svoje emócie a nepoddávajú sa strachu, vedia v živote oveľa skôr prísť na to, čo je ich poslaním alebo životným zmyslom. Vedia, že život je krátky a preto si ho vychutnávajú plnými dúškami. Poznať svoj zmysel a byť šťastný, to by sme chceli asi všetci, však? Tak je najvyšší čas na to, aby sme s tým niečo urobili a stali sa svojím vlastným autentickým ja.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.