Svet obleteli milé zábery jedného z rangera vzácneho parku, na ktorých pózuje s horskými gorilami

719

Ľudia ničia túto planétu sami a často poškodzujú aj zvieratá, ktoré sa nedokážu pred našimi mocnými zbraňami chrániť. Aj napriek tomu ešte stále existuje veľa ľudí, ktorí častokrát doslova ohrozujú vlastné životy, aby ich dokázali ochrániť.

Bez ohľadu na to, koľko zlých vecí sa na tomto svete deje, existuje množstvo ľudí, ktorí dokážu obnoviť našu vieru v ľudstvo. Rangeri v národnom parku Virunga sú práve takýmto príkladom. Jeden z nich, Mathieu Shamavu, nedávno zdieľal rozkošné fotografie, ktoré sa stali vírusovými. Pózuje na nich s dvomi gorilami.

Národný park Virunga je pamiatkou UNESCO, ktorá je chránená špecializovaným tímom viac ako 600 rangerov. V minulosti bolo toto miesto hlboko ovplyvnené vojnami a ozbrojenými konfliktmi, ktoré nielen narúšajú životy ľudí, ale aj voľne žijúcich živočíchov. Rangeri bojujú za ochranu týchto zvierat a ich neuveriteľné putá sú jasne viditeľné aj na fotografiách. Všetci z tamojších pracovníkov musia podstúpiť intenzívny tréning, pretože ich neuveriteľne nebezpečná práca má za cieľ chrániť výnimočnú prírodu parku.

Národný park Virunga je domovom 218 cicavcov, 706 vtákov, 109 plazov, 78 druhov obojživelníkov a 22 druhov primátov. V parku žije približne až jedna tretina svetovej populácie kriticky ohrozených horských goríl. Rangeri sú tak nútení bojovať každý deň, aby udržali oblasť v bezpečí. Už celkovo 179 rangerov prišlo kvôli tejto práci o život. Tento región bol založený v roku 1925 a žije v ňom 880 horských goríl.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre