Syndróm smejúcej sa masky alebo ako vám môže falošný úsmev privodiť depresiu a prerásť do mentálnej poruchy?

1109

 

falosny usmev

Syndróm smejúcej sa masky ( Smile mask syndrome) skracovaný ako SMS je psychickou poruchou na ktorú prvýkrát upozornil profesor Makoto Natsume z univerzity v Osake. Natsume si všimol na svojich študentoch, že predstierajú úsmev a dobrú náladu aj v náročných a stresujúcich, či dokonca smutných situáciach. Natsume si to všimol predovšetkým u žien, na ktoré sa v Japonsku kladie veľký dôraz pokiaľ ide o ich vystupovanie v oblasti služieb.

Úsmev je považovaný za dôležitú schopnosť japonskej ženy pracujúcej (nielen) v oblasti služieb. Takmer každá obchodná či iná spoločnosť v Japonsku od žien vyžaduje „profesionálny úsmev“ a ide takmer o kľúčovú schopnosť uchádzača o prácu. Japonské ženy takto často potlačujú skutočné emócie a táto „pracovná schopnosť“ neskôr prerastie do dlhotrvajúcich depresií až mentálnej poruchy.

Mimo psychických porúch dochádza u jedincov so SMS aj k bolestiam mimických svalov v oblasti tváre a bolestiam hlavy.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre