Rok čo rok, mesiac čo mesiac si ľudia začínajú stále viac uvedomovať svoj negatívny vplyv na životné prostredie. Pozitívne je, že už aj veľké spoločnosti robia veľmi sľubné kroky k zachovaniu našej planéty pre budúce generácie. Táto spoločnosť, ktorú vám teraz predstavíme, môže ísť príkladom absolútne všetkým.

Jeden z najhorších ľudských produktov je plastový odpad. Od plastových slamiek až po plastové tašky je plast na jedno použitie jedným z najväčších príčin znečistenia oceánov a je tiež smrtiacou hrozbou pre zvieratá. Hoci existuje veľa spôsobov, ako môže každý jedinec znížiť jeho množstvo v každodennom živote, je nemenej dôležité, aby začali konať aj veľké spoločnosti, pretože majú väčší dosah.

Foto od boredpanda

A práve spoločnosť z Mexika s názvom BioFase ide príkladom všetkým. Začala využívať jednorázové príbory a slamky, ktoré biodegradujú za 240 dní. Ak sa uschovávajú na čerstvom a suchom mieste, príbory zostávajú použiteľné po dobu 1 roka. K tomuto ekologickému správaniu jej ale pomáha jeden fakt, a to ten, že BioFase sídli v Mexiku, kde majú ľahký prístup k avokádu. Práve semená tohto tropického ovocia je možné zmeniť na niečo užitočné, napr. na výrobu takýchto slamiek a príborov.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Spoločnosť využíva 2 rôzne druhy výrobkov: biologicky odbúrateľné a kompostovateľné. Tento druh výroby síce nie je len lacný, no výrobky sú vyrobené z materiálu, ktorý by bol inak spálený na skládke. Trvalo im totiž viac ako rok a pol, pokiaľ našli tú najlepšiu metódu vytvorenia príborov a slamiek. Najväčšia výzva bola sformovať materiál do požadovaného tvaru.

Foto od boredpanda

 

Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť