Takéhoto vychudnutého slona len tak nevídať. Hovorca festivalu však tvrdí, že je v úplnom poriadku

686

Hrozivé fotografie vychudnutého slona zo Sri Lanky sa stali tŕňom v oku všetkých milovníkov zvierat i ochranárov. Toto majestátne a zároveň také podvyživené stvorenie bolo nútené pochodovať ulicami počas 10-dňového festivalu.

Slona menom Tikiri obliekli do farebného habitu. Samozrejme, že počas toho, ako bol zahalený v habite jeho hrozný stav vidieť nebolo a nik si ho ani nemal ako všimnúť. No to len do chvíle, kým ten kostým nedali dole. Lek Chailert, zakladateľka Nadácie Save Elephant Foundation sa vyjadrila, že Tikiri je jedným z približne 60 slonov, ktorí boli nútení zúčastniť sa na budhistickom festivale Esala Perahera v Kandy na Srí Lanke. Dodala tiež, že tieto zvieratá sa musia počas týchto rušných dni vyrovnať s ohňostrojmi, hlukom, ale aj dymom, čo pre nich nie je vôbec jednoduché.

Tikiri sa zúčastnil prehliadky skoro každý večer a pochodoval ulicami neskoro do noci uprostred hluku, ohňostrojov a dymu. Každý jeden z týchto dni prešiel skutočne veľa kilometrov. Nikto zo zúčastnených však nevidel jeho kostnaté telo a celkový hrozný stav. Lek sa vyjadrila, že nemá problém s ľuďmi, ktorí slávia svoju vieru pokiaľ to nezasahuje do zdravotného stavu zvierat. „Všetci majú právo na vieru, pokiaľ táto viera neruší alebo nepoškodí inú. Ako to môžeme nazvať požehnaním alebo niečím svätým, ak sa takto ohrozuje život niekoho?“

Hovorca budhistického chrámu, ktorý organizoval festival sa však vyjadril, že sa vždy dobre starajú o svoje zvieratá a tvrdil, že lekár tohto slona videl. Podľa neho je všetko v poriadku a slon sa má dobre.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre