Takto by vyzeralo 7 častí ľudského tela, keby boli navrhnuté dokonalo

57628

Naše telá sa evolúciou postupne menili, čo má za následok aj to, že pri pôrode žena pociťuje bolesť. Ako ľudom nám trvalo asi 6 miliónov rokov, kým sme sa dostali tam, kde sme dnes. Avšak zmeny, ktorými sme prešli, nás neurobili perfektnými a naše telá majú niekoľko konštrukčných chýb, o ktorých ste možno nevedeli.

Pozrite sa na to, čo je možné urobiť pre naše telá, aby sa stali inžinierskou dokonalosťou.

1. Panvová kosť

Bábätká majú veľké hlavy a žena má malé panvové otvory. To znamená, že je pre hlavu dieťaťa veľmi tesné, aby sa dostala do pôrodných ciest, čo spôsobuje, že pôrod je veľmi bolestivý.

 

 

 

Riešenie: Aby bol celý proces menej bolestivý, museli by mať ženy širšiu panvovú kosť, ale tým by sa zväčšili boky a sťažila chôdza.
Ďalším riešením by bolo porodiť dieťa v blízkosti pupočnej časti, čo by znamenalo, že by ženy rodili cez pupok.

2. Mužské bradavky

Mužské bradavky sú zbytočné – v skutočnosti, malý kúsok tkaniva za nimi môže byť cieľom rakoviny. Ich bradavky sú s najväčšou pravdepodobnosťou pozostatok maternicového vývinu, pretože tie sa tvoria pred pohlavím.

Riešenie: Aby sa muži mohli narodiť bez bradaviek, bolo by potrebné určiť pohlavie skôr, ako sa v maternici vyvinú.

3. Oči

Napriek tomu, že si to neuvedomujeme, máme slepé miesto. Je to spôsobené sietnicou naruby, čo znamená, že nervové vlákna sú umiestnené pred sietnicou a blokujú svetlo. Obe oči spolupracujú, aby nám poskytli jasný zrak.

Riešenie: Museli by sme mať oči podobné chobotnici. Nemajú sietnicu naruby a nemajú ani slepé miesto.

4. Chrbtica

Podľa výskumu má za následok bolestí chrbta, s ktorou sme sa každý stretli minimálne raz, naša evolučná minulosť. Keď sme kráčali po rukách a nohách, krivka chrbtice bola dokonalá a zaisťovala pohodlné umiestnenie orgánov. Na chrbát nebol vyvíjaný žiaden tlak.
Teraz keď kráčame po dvoch nohách, bola chrbtica nútená kriviť sa, aby podporila a uvoľnila priestor pre orgány.

Riešenie: Aby sme si uľavili od bolesti chrbta, mali by sme znova chodiť po štyroch.

5. Nohy a chodidlá

Naše chodidlá sú náchylné na bolesť a zranenie, pretože každé jedno má príliš veľa kostí (26). Je to spôsobené tým, že naši predkovia podobní opiciam ich potrebovali na chytanie a držanie sa za konáre. Avšak teraz ich na to nepotrebujeme.

Riešenie: Mali by sme mať pštrosie chodidlá, ktoré majú menej kostí. To, čo vidíte na pštrosovi, nie sú kolená otočené dozadu, ale skôr členkové kĺby. Vďaka tomu sú ich chodidlá menej náchylné na zranenia a pomáhajú im rýchlo bežať.

6. Hrdlo

Kvôli malej tkaninovej chlopni, ktorá zakrýva našu priedušnicu, sa môžeme ľahko zadusiť. Keď prehĺtame, toto chlopňové tkanivo (epiglottis) pokrýva priedušnicu (trachea), aby jedlo zostúpilo do pažeráka (esophagus) a dostalo sa do žalúdka. K zaduseniu dochádza, keď tkanivo chlopne nereaguje včas.

Riešenie: Keby sme nemali epiglotickú cestu vzadu v ústach, mohli by sme jesť bez obáv z udusenia, ale museli by sme sa vzdať hrtana, teda schopnosti rozprávať.

7. Zuby

Ako ľudia (a väčšina cicavcov) máme iba dve sady zubov, detskú a dospelú. Ale keď vezmeme do úvahy, ako rýchlo sa môžu rozpadnúť a koľko peňazí na ne minieme , sú jednoducho chybnou súčasťou tela.
Potrebovali by sme mať zuby na konkrétne účely. V minulosti sa očné zuby používali na žuvanie mäsa a stoličky na rastliny. Ak by však nášmu telu vyrástla ďalšia sada zubov, bolo by to veľmi bolestivé.

Riešenie: Možno by boli lepšie klokanie zuby. Akonáhle sa ich zuby opotrebujú, nahradia ich vypadnutím a potom zadné zuby migrujú dopredu.

Počuli ste aj o iných dizajnových chybách tela? Rozhodli by ste sa radšej chodiť po štyroch, aby ste sa vyhli bolesti chrbta? Akú chybu ste považovali za najzaujímavejšiu?

Zdroj

Foto: Brightside

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre