Takto vyzerá 10 ľudí, podľa ktorých boli pomenované populárne svetové značky

49419

Mnoho z nás už cestovalo v Boeingu a aspoň raz sme na sebe mali niečo od značky Adidas. Značky sú vždy všade okolo nás. Ako však v skutočnosti vyzerajú ľudia, ktorí dajú meno týmto obrovským korporáciám? Ukázalo sa, že „Tiffany“ je dobre vyzerajúci gentleman, zatiaľ čo bábika Barbie bola pomenovaná po skutočnom dievčati.

Poďte sa pozrieť na ľudí neznámych tvárí, ktorých mená pozná celý svet.

Harley – Davidson

Zľava: William A. Davidson (viceprezident a vedúci práce), Walter Davidson (prezident a generálny riaditeľ), Arthur Davidson (tajomník a manažér predaja), William S. Harley (pokladník a hlavný inžinier)

Keď William S. Harley a jeho priateľ z detstva Arthur Davidson začali v roku 1901 pracovať na modeli malého motora, nevedeli, že sa stanú zakladateľmi významného výrobcu motocyklov. Neskôr sa k ich experimentu pripojili ďalší dvaja Davidsonovci, William a Walter. Mimochodom, prototyp nového slučkového rámu Harley-Davidson bol zostavený v prístrešku na záhrade rodiny Davidsonovcov. Spoločnosť sa rýchlo rozvíjala a v roku 1905 začali veľmi obmedzene predávať motocykle.

Vans

Značka, ktorá vyrába skateboardové topánky a oblečenie, založili ako malý obchod bratia Paul a James Van Dorenovci spolu s Gordonom C. Leeom. V deň otvorenia spoločnosť vyrobila iba 3 štýly topánok ako predvádzacie modely. V roku 1976 vzniklo známe logo „Off The Wall“. Tento slang používali skateboardisti, ktorí predvádzali triky v prázdnych bazénoch.

Adidas

Adolf “Adi” Dassler bol nemecký obuvník, vynálezca a podnikateľ, ktorý založil jednu z najpopulárnejších spoločností zaoberajúcich sa športovým oblečením – Adidas. Adolf pôvodne pracoval so svojím bratom Rudolfom, ale v roku 1948 sa rozišli a začali pracovať sami. Mimochodom, Rudolf bol tiež obuvník a tiež založil spoločnosť v oblasti športového oblečenia – Puma.

Tiffany & Co

V roku 1837 Charles Lewis Tiffany a jeho kamarát zo školy otvorili prvý obchod po tom, čo si požičali peniaze od jeho otca. Predávali písacie potreby a darčeky, ale neskôr do svojho sortimentu zahrnuli sklenený tovar, porcelán, príbory, hodiny a šperky. V roku 1853 bola spoločnosť reorganizovaná pod názvom Tiffany and Company.

Boeing

V prvých rokoch William Boeing nepracoval v letectve, ale predával drevo. Počas výstavy v Seattli v roku 1909 uvidel prvýkrát lietajúci stroj a nechal sa s posádkou odviesť. V roku 1916 Boeing začal obchodovať s inžinierom Georgom Conradom Westerveltom a založil spoločnosť Pacific Aero Products Co. V nasledujúcom roku sa názov spoločnosti zmenil na Boeing Airplane Company. Na začiatku lietadlá Boeing prepravovali iba poštu.

Barbie

Mnoho ľudí vie, že bábika Barbie bola pomenovaná po dcére Ruth Handlerovej, Barbare. Len veľmi málo však vie, ako vlastne vyzerá. Mimochodom, bábika má bohatú biografiu, ktorá nemá nič spoločné so životom Barbary Handlerovej.

Lipton

Sir Thomas Lipton mal vždy podnikateľského ducha. Predtým, ako sa zapojil do obchodu s čajom, pracoval ako účtovník, podomový predajca a pomocník v potravinách. Po získaní dostatočných skúseností si otvoril prvý obchod so zmiešaným tovarom a neskôr založil obchodový reťazec. Potom zameral svoje úsilie na čaj. Podľa sira Liptona bolo jeho tajomstvom úspechu predaj najlepšieho tovaru za najlacnejšie ceny, využitie sily reklamy a byť vždy optimistický.

Gillete

Keď King Camp Gillette pracoval ako cestujúci predavač, prišiel s myšlienkou vytvoriť vynález, ktorý by sa využil a vyhodil, aby sa zákazník musel stále vracať. To ho viedlo k myšlienke vytvoriť holiaci strojček s čepeľou, ktorý by sa namiesto nabrúsenia po použití vyhodil a vymenil za nový. Dnes spoločnosť Gillette vlastní Proctor and Gamble a je najznámejšou značkou žiletiek na svete.

Ferrari

Enzo Anselmo Ferrari sa do automobilových závodov zamiloval ako desať ročný, keď ho jeho otec vzal na preteky v Bologni. V roku 1919 sa presťahoval do Milána, kde pracoval ako testovací jazdec pre Costruzioni Meccaniche Nazionali. V tom istom roku debutoval ako vodič závodných automobilov. Pripojil sa k závodnému tímu Alfa Romeo a mal úspešnú vodičskú kariéru viac ako desať rokov. Otvoril Auto Avio Costruzioni pre vývoj vlastných závodných automobilov. V roku 1947 vzal na testovaciu jazdu prvé oficiálne Ferrari 125 S. Automobil dosiahol prvé víťazstvo v tom istom roku na Veľkej cene Ríma. Začiatkom 50. rokov začal Ferrari vyrábať vysoko výkonné vozidlá pre cestné použitie. Dnes je Ferrari desiatym najväčším výrobcom automobilov na svete.

Calvin Klein

Calvin Klein je úspešným módnym návrhárom, ktorý sa narodil v Bronxe a vyrastal v židovskej rodine. Po rôznych zamestnaniach v módnom priemysle sa Klein stal chránencom baróna de Gunzburga, francúzskeho redaktora časopisu a prominenta. Vďaka tomuto lukratívnemu spojeniu mohol Klein založiť spoločnosť Calvin Klein Inc, vďaka ktorej sa stal žiarivou hviezdou elitnej módnej scény v New Yorku. Spoločnosť Calvin Klein Inc uviedla na trh svoju prvú líniu odevov v roku 1968 a len o rok neskôr sa Klein objavil na obálke časopisu Vogue. V roku 1975 bol Klein zvolený do siene slávy Coty, v 33 rokoch sa tak stal najmladším dizajnérom, ktorý dosiahol toto ocenenie. Značka Calvin Klein je dnes známa svojou spodnou bielizňou, vôňami a hodinkami.

Zdroj
Zdroj

Foto: Brightside

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre