S rokom 1518 sa spája najdivnejšia epidémia v histórii ľudstva. Nazýva sa tanečný mor

3846

V júli, v roku 1518, zasiahla obyvateľov Štrasburgu náhla a zdanlivo nekontrolovateľná túžba tancovať. Hystéria sa spustila, keď na ulicu vystúpila žena známa ako Frau Troffea. K jej sólovému tancu, ktorý trval takmer týždeň sa postupne pridávali ďalší obyvatelia Štrasburgu. Spočiatku nevinný tanec prerástol do epidémie, ktorá niesla názov „Tanečný mor“

trofea
Zdroj: Youtube

Táto najdivnejšia epidémia v histórii ľudstva si v priebehu augusta vyžiadala 400 obetí. Tanečníci mali z tanca krvavé nohy, kolabovali od úplného vyčerpania a niektorí dokonca zomreli na mŕtvicu či infarkt. Tanečný mor v Štrasburgu je dobre zdokumentovaný v historických záznamoch zo 16. storočia, a preto niet pochýb o tom, že skutočne existoval.  

tanecny mor
Zdroj: Youtube

Podobná situácia nastala aj v iných krajinách. Záznamy hovoria o Švajčiarsku, Nemecku či Holandsku. Isté však je, že len málo z nich bolo tak veľkých a smrteľných ako tanečná epidémia, ktorá sa spustila v roku 1518 v Štrasburgu. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.