Táto kobyla sa prechádza po uliciach Frankfurtu už neuveriteľných 14 rokov úplne sama a dôvod vás dostane

11287

Je bežné, že v uliciach stretnete potulovať sa mačku či psa, no vo Frankfurte si zvykli na úplne iného domáceho miláčika. Ľudia tam totiž už niekoľko rokov stretávajú arabskú kobylu menom Jenny.

Táto biela kobyla sa každé ráno vyberie na prechádzku po tej istej trase, a to bez akéhokoľvek doprovodu. A v prípade, že stretne ľudí, ktorí tomu nechápu, má na sebe pripevnené kartu, na ktorej sa píše: „Volám sa Jenny a neutiekla som, iba sa prechádzam. Vďaka.“ Jenny to takto robí už neuveriteľných 14 rokov, pretože jej majiteľ, 79-ročný Werner Weischedel ju už zo zdravotných dôvodov nemôže doprevádzať.

V minulosti mal starší muž spolu s manželkou aj druhú kobylu, ktoré boli súčasťou karavány takmer 15 rokov. Kedysi mali aj vlastnú jazdeckú školu, no to už je minulosť. Jenny sa vracia domov vždy v rovnaký čas a jej majiteľ sa vyjadril, že je to tým, že má hodinky „v žalúdku“, pretože presne vie, kedy ju doma čaká jedlo.

Miestni obyvatelia sa z Jenny tešia a radi ju stretávajú. A aj napriek obavám niektorých policajtov, sa hovorca nemeckej tlačovej agentúry, Isabell Neumann, vyjadril, že kobyla nepredstavuje absolútne žiadne nebezpečenstvo. Jej majiteľ dokonca spolupracuje aj s políciou, aby sa ubezpečil, že Jenny a ostatní obyvatelia sú v bezpečí. Kobyla má svojich priateľov a strážcov všade, dokonca aj na električkovej stanici. Vodič sa z jej návštevy zakaždým teší.

Niektorí ľudia na sociálnych sieťach kritizovali jej slobodu a označovali to za nedbanlivé. Jej veterinárka Maren Helligeová však povedala, že kobyla je veľmi uvoľnená a spokojná. Podľa polície sa počas 14 rokov nestali absolútne žiadne incidenty.

Zdroj: boredpanda

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
KoubaTheKing
21. apríla 2019 14:54

Chcel by som vedieť tu trasu

Zuzana
17. januára 2020 12:42

A v prípade, že stretne ľudí, ktorí tomu nechápu…
nerozumiem TOMU, nechápem TO!!!