Tento druh holuba je jeden z najkrajších vtákov žijúcich na tejto planéte, no je ich žalostne málo

1547

Ľudia sú prirodzene priťahovaní krásnymi vecami a tvormi. A ako inak by to mohlo byť, keď žijeme na tejto nádhernej planéte, kde takmer na každom rohu narazíme na nádherný výtvor prírody. Svet je veľmi rozmanitý, no o to zaujímavejšie miesto pre život to je. Niet sa prečo čudovať, keď niektorí hovoria, že príroda je najväčším umelcom na svete. A dnes vám ukážeme jeden príklad, prečo s tým možno len súhlasiť.

Tento nádherný vták je samica – holubička, ktorá dostala meno Victoria. Je skutočne výrazná svojím jasne modrým perím a krásnou korunou na hlave. Patrí do rodiny Goura – štyroch jedinečne vyzerajúcich holubov žijúcich na zemi. Niektoré jedince môžu dokonca dosiahnuť veľkosť moriaka. Tento konkrétny druh je pôvodom z Novej Guinei a svoje meno dostal na pamiatku veľkej historickej postavy – britskej kráľovnej Viktórie, ktorá vládla Spojenému kráľovstvu v posledných desaťročiach 19. storočia.

Na týchto vtákov len zriedkakedy narazíte, pretože ich nie je veľa, najčastejšie sú však chované v zajatí. Navyše, veľkou hrozbou je odlesňovanie, a aj preto je tento druh zapísaný na Červený zoznam ohrozených druhov. Možno s čistým svedomím povedať, že je to jeden z najkrajších vtákov na svete.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre