TIP na jar: letenky z Bratislavy do bulharského Burgasu iba za 10€!

933

Burgas je oblasť, ktorá sa nachádza na východe Bulharska na pobreží Čierneho mora. Je to prístavné mesto, ktoré má rozhodne čo ponúknuť.

Photo by Anestiev

Poletíte írskou spoločnosťou Ryanair do mesta Burgas z Bratislavy. Teraz kúpite letenky len za 10€! Viac termínov a leteniek na stránke Ryanair.

Termín:

V tejto cene je dostupný termín napr. od 10.4. – 21.4.2018. Let trvá okolo 2 hodín.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo do Burgasu:

– zúčastníte sa výletu na Ostrov sv. Anastázie, ktorý je vzdialený 6,5 km juhovýchodne od Burgasu. Je naozaj maličký s dĺžkou iba 120 m, šírkou 60 m a výškou 12 m. Nachádza sa tu však maják, kostol, kláštor, malý hotelový komplex, reštaurácia s kaviarňou a prírodná čajovňa Lekarna.

– možnosť zúčastniť sa na plavbe po rieke Ropotamo, ktorá sa vlieva do Čierneho mora medzi letoviskami Primorsko a Djuni.

– rôzne možnosti aj pre milovníkov histórie – napr. návšteva archeologického múzea v Burgase a v Sozopole.

– mnoho historických pamiatok z čias starých Trákov a rôzne jaskyne.

– Burgas sa nachádza iba 25 km od známeho známeho Slnečného pobrežia, ktoré je veľmi obľúbené a ponuka všetko – od nočného života, turistických atrakcií až po zábavu pre celú rodinu a prijateľné ceny.

 burgas fotografia
Foto od kewl

Čo je dobré vedieť pred návštevou Slnečného pobrežia:

Je nutné zmeniť si peniaze na bulharské levy. Cudzie meny pri platbách tam nie sú akceptované. Nachádza sa tam však mnoho zmenárni.

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ubytujte sa vopred s rezerváciou na stránke Booking.com alebo na airnbnb.cz.

Viac tipov pred návštevou Bulharska:

Ak by ste si naplánovali cestu aj do rôznych bulharských miest a lokácii, určite si pozrite a prečítajte nášho sprievodcu Bulharskom, kde nájdete všetko potrebné od tipov čo vidieť až po miestne jedlá, ktoré musíte ochutnať.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre